- 168 - De korenmolen was tot 1945 volop in gebruik, daarna af en toe en in 1964 kreeg deze nog een hoognodige opknap beurt, daar hij gevaar voor de omgeving ging opleveren. In 1962 was het voor A.M. de Rijke om gezondheidsredenen niet langer mogelijk om zijn bedrijf uit te oefenen. De activiteiten waren vlak na de oorlog groot, maar daalden na enige jaren sterk. Vooral ook omdat het mesten van varkens binnen de stadsgrachten verboden werd, zodat handel in meel als varkensvoer vrijwel verdween. A.M. de Rijke overleed 9 februari 1974. Op 1 mei 1970 werd aannemer W. Roggeband eigenaar van het gebouwencomplex. De overbodig geworden korenmolen verkocht hij door aan de gemeente voor het symbolisch bedrag van 1,Met subsidies van rijk en provincie volgde vakkundige restauratie. Op 13 november 1982 kon burgemeester Th.H. de Meester dan ook "de vang lichten" van korenmolen "De Hoop", zodat deze weer normaal kan functioneren Een gelukkige omstandigheid is ook dat de uit een Oud dorps molenaarsgeslacht stammende Teun van der Bok, lid van het gilde van de vrijwillige molenaars, 's-zaterdags -zij het niet professioneel- de molen in bedrijf zal houden, waarbij bezichtiging ook mogelijk is. J.L. Braber Literatuur 1. De molens van Zeeland, door M. van Hoogstraten. 2. Zierikzeesche Nieuwsbode 1933, no. 12538. GIETIJZEREN DEURTRALIES Onder de kleine monumenten op ons eiland behoren behalve bovenlichten, muurankers, windijzers, enz. ook de soms bijzonder fraaie deuren. Een aantal van deze vertonen gietijzeren tralies. Gietijzer is in vormen gegoten ijzer met toevoeging van silicium en 2 tot 4,5 koolstof. Door de massaproduktie van gietijzeren traliewerk in de vorige eeuw werd hieraan in het algemeen nog weinig aan-

Stad en lande | 1982 | | pagina 12