- 163 - kelijk onze invloed en werkzaamheid binnen de Zeeuw- sche Vereeniging voor Dialectonderzoek te vergroten en daarom willen wij alle leden van onze vereniging en lezers van ons Mededelingenblad opwekken, voorzover ze het nog niet zijn, lid te worden van de Z.V.D.O. en daardoor aktief mee te werken aan het onderzoek en de instandhouding van de streektaal op Schouwen-Dui- veland. U kunt zich als lid van de Zeeuwsche Vereeni ging voor Dialectonderzoek opgeven bij mevr. J.A. Oele-Leijs, Vroonlandseweg 3b, 4421 GJ Kapelle (Z.-B.). De contributie bedraagt 17,50 per jaar, waarvoor u tegelijkertijd lid bent van de werkgroep Historie en Archeologie van het Koninklijk Zeeuwsch Genootschap der Wetenschappen. Het gezamenlijke, ieder kwartaal verschijnende bulletin van beide verenigingen, „Neha- lennia", ontvangt u gratis. Nadere inlichtingen om trent de Zeeuwsche Vereeniging voor Dialectonderzoek kunt u verkrijgen bij de secretaresse, mevr. E.J. van den Broecke-de Man, Boulevard De Ruyter 194, 4381 KG Vlissingen, en bij de voorzitter van onze vereniging, de heer J.L. Braber, die ons eiland in het bestuur van de Z.V.D.O. vertegenwoordigt. Uw instemming met en medewerking aan de doelstelling van de Zeeuwse dialectvereniging kunt u vooral laten blijken door: a. met volle overtuiging de streektaal te spreken waar dat maar mogelijk is, als deze regio uw land van herkomst of geboortestreek is. Dan houdt u in de dagelijkse taalpraktijk uw moedertaal in ere; b. alle woorden en uitdrukkingen die u maar tegenkomt, in het bijzonder uit de landbouw en het taalgebruik van de oude ambachten (de visserij speelt hieronder op Schouwen-Duiveland van ouds een belangrijke rol!) toe te zenden aan het hierboven vermelde adres van de secretaresse van de Z.V.D.O. Daarmee bevordert u het onderzoeksdoel van de vereniging,- c. als u in het onderwijs werkzaam bent, uw leerlingen bewust te maken van de zelfstandige positie van de streektaal als uitdrukkingsmiddel. Zonder aan de rechten van het algemeen Nederlands tekort te doen kunnen wij zowel bij de leerlingen die hier gebo-

Stad en lande | 1982 | | pagina 7