- 201 - nr. 43 (april 1982) De Scelveringhe en de Meeldijk, door S.F. Kuipers. Jaarverslagen 1981. Verslag van een lezing, gehouden op 19 oktober 1912 door de heer Bvan Brucken over het behoud en de bevordering van natuur- en stadsschoon en de instandhouding van kle derdrachten nr. 44 (november 1982) Een zeer oude balk uit Bruinisse, door W.H. Keikes De meekrapbeker uit Zierikzee, door W.H. Keikes. Zierikzee buitendijks, door F. Beekman. Beschrijving van de "Gids voor Zierikzee en de eilanden Schouwen en Duiveland" uit 1896. Verslag van de lezing over archeologie door de heer S. Olivier, gehouden tijdens de ledenvergadering op 29 april 1982. ZOMEREXCURSIE Op 12 juni namen 104 leden deel aan de zomerexcursie naar Antwerpen. Op de plaats van bestemming aangekomen werd het gezelschap in drie groepen gesplitst, die elk een eigen programma afwerkten. Zo bezocht een groep de Caroluskerk en het Rockox-museum. Anderen hadden zich op gegeven voor een bezoek aan het voormalige Vleeshuis, thans museum, en een wandeling door het oude stadscentrum, terwijl de derde groep liever het Plantin-Moretus museum wilde bekijken. De lunch werd gebruikt in twee etablissementen: "Hélène Fourment" en "Metropole". 's Middags werd, eveneens in verschillende groepen, res pectievelijk de St. Pauluskerk, het Plantin-Moretus mu- sum, de cathedraal en het museum Mayer van den Bergh, het Rubenshuis en de St. Jacobskerk bezocht. Om half acht keerde het gezelschap weer behouden te Zie rikzee terug.

Stad en lande | 1983 | | pagina 13