- 262 - op, dat de Vereniging Stad en Lande niemand de wet kan voorschrijven. Mevrouw Jansen-Glas merkt hierbij nog op, dat er nog bestuursplannen ter goedkeuring zullen worden aangeboden. De heer De Vin zou dan zelf ook kunnen protes teren. De heer De Vin deelt mee, dat hij dat beslist zal doen. 3. Uitreiking Jaarboek De voorzitter van de Redactiecommissie Jaarboek, de heer W.P. de Vriezedankt de burgemeester en de wethouders van de gemeente Duiveland voor hun komst naar de vergade ring, om het eerste exemplaar van de Kroniek van het Land van de Zeemeermin in ontvangst te nemen. Naar aanleiding van de herdenking van de watersnoodramp in 1953 zijn er in het Jaarboek een aantal pagina's aan gewijd. Op Schou- wen-Duiveland waren 531 slachtoffers te betreuren, waarvan in de gemeente Duiveland 433. Op 6 november 1953 werd het laatste gat in de dijk bij Ouwerkerk gesloten en het leek de Redaktiecommissie daarom een goede gedachte, om nu, dertig jaar later, het bestuur van de gemeente Duiveland uit te nodigen, om het eerste exemplaar van de Kroniek van het Land van de Zeemeermin in ontvangst te nemen. Dan neemt de heer J.A. Brandenbarg, de auteur van het ge noemde artikel, het woord. Er is al veel over de ramp ge schreven, doch HET verhaal schrijven is onmogelijk. De invalshoek van zijn artikel was, om gedichten en tekeningen te bekijken. Hij heeft een impressie willen geven en de mens, die de ramp meemaakte, leren kennen. Op 13 februari 1953 verscheen de Zierikzeesche Nieuwsbode weer. Midden tussen alle verbijsterende berichten stond een gedicht, dat tot strekking had, dat de mensen verder moesten. De heer Brandenbarg benadrukt de persoonlijke band, die er bestond tussen de krant en de lezers. Daarna overhandigt hij het Jaarboek aan de burgemeester van Duiveland, de heer J. van Bommel. De burgemeester vindt het een goede zaak, om in onze gemeenschap van tijd tot tijd stil te staan bij de ramp. Er is na 1953 veel tot stand gekomen. Dat ligt aan de volksaard op dit eiland.

Stad en lande | 1983 | | pagina 18