- 252 - Bolwerk een nieuwe molen, met galerij, bouwen. Het werd een ronde bovenkruier, gebouwd van gele bakstenen, met een stelling ter hoogte van 4.85 meter en een vlucht (van de wieken) van 23.80 meter. De stad had als voorwaarde ge steld dat er twee paar maalstenen in zouden worden aange bracht. Om in de bouwkosten tegemoet te komen behoefde men de eerste twintig jaar geen erfpacht aan de stad te betalen, terwijl men aan de provincie de eerste 25 jaar evenmin iets was verschuldigd. Metselaar Hubrecht Kooijman uit Brouwershaven bouwde de molen. Dit zette kwaad bloed bij de leden van het Zierik- zeese metselaarsgilde, dat daarom een protest indiende bij het stadsbestuur, echter zonder resultaat. Een gedenksteen, waarop een rode haas op een groene gras grond is afgebeeld, bevindt zich nog boven de oostelijke moleningang en heeft in hoofdletters als opschrift: Den Haas Kornelia Blom En Iacomina De Kok met haar Tween, leyden den Eersten En Tweeden Steen den 20 Maart even als men 1727 Schreven, Willem van Schelven En Gijsbregt Blom. Cornelia Blom, gedoopt te Zierikzee 23 mei 1726, was dus tien maanden oud bij de eerste steenlegging; zij overleed ongehuwd en werd begraven 18 mei 1785. Jacomina de Kok, gedoopt te Zierikzee 6 december 1732, werd begraven 31 maart 1735, slechts 12 jaar oud. Eigenaars van de korenmolen "Den Haas" waren achtereenvol gens 1. Willem van Schelven, geboren te Biert in mei 1699, als zoon van Isaac Centse van Schelven en Neeltje Cornelisse Bosschieter, trouwde te Zierikzee 26 augustus 1727 met Ma ria van Doesburgh. Samen met Gijsbregt Blom, wonend aan de zuidzijde van de Hoofdpoortstraat, was hij eigenaar van deze molen. G. Blom, geboren te Zierikzee in april 1701, werd er in de kerk begraven 31 juli 1780. Hij huwde te Zierikzee 2 juni 1723 met Margarita Breehove

Stad en lande | 1983 | | pagina 8