- 30 - Na de pauze hield de heer A. Delahaye een lezing met als onderwerp: De historische mythen van Nederland. - De najaarsvergadering, eveneens gehouden in Café-Restau rant "Mondragon", werd bezocht door 79 personen. Na de opening en de notulen, die onveranderd werden goed gekeurd, overhandigde de voorzitter van de Redactiecom missie Jaarboek, drs. J.A. Brandenbarg, aan burgemeester J. van Bommel van de gemeente Duiveland het eerste exem plaar van de Kroniek van het Land van de Zeemeermin. In dit jaarboek was een artikel gewijd aan de watersnood ramp van 1953. Omdat het lid van de kascommissie A.L. Patmos toegetre-! den was tot de Redactiecommissie Jaarboek en beide functies onverenigbaar zijn, trad hij uit de eerstgenoem de commissie terug. In zijn plaats werd de heer A. Leij- dekkers benoemd. Na de pauze volgde een lezing door mevrouw drs. Th. de Graaf over: Industriële Archeologie, een nieuwe vorm van geschiedbeoefening. De volledige verslagen van deze vergaderingen staan in resp. de nummers 47 en 48 van het Mededelingenblad. Het Mededelingenblad Het Mededelingenblad verscheen in 1983 drie maal. Enige belangrijke artikelen, die gepubliceerd werden: nr. 45 (gedateerd december 1982) - Ou je moedertael in eere, heb aandacht voor onze streek taal, door dr. A. de Vin. - De molen "De Hoop", door J.L. Braber. - Gietijzeren deurtralies, door J.L. Braber. - Een recensie van het boek: 29 verhalen uit de historie van Schouwens Westhoek (W.P. de Vrieze)door W.H. Keikes. nrJ__46 (april 1983) - Uit het verleden van Zierikzee. Handhaving van de orde in de middeleeuwen, door dr. J.J. Westendorp Boerma. - Een recensie door J.L. Braber van het boek: Het oude Zeeuwse woonhuis, door Fred. Jilleba.

Stad en lande | 1984 | | pagina 30