- 31 - - Een bespreking door mevrouw M.E. Jansen-Glas over lucht foto's van de inundatie 1944-1945 in het streekarchiva- riaat - Franse taalinvloed in de notulen van de vergaderingen van het bestuur van de polder Schouwen-Duiveland in vroeger tijden, door dr. ir. S.F. Kuipers. nr^__47 (november 1983) - De schutskooi te Zierikzee, door C. Leeuw. - Verslag van de lezing door de heer A. Delahaye over de historische mythen van Nederland. - Vervolg van de studie over Franse taalinvloed in de no tulen van het polderbestuur van Schouwen-Duiveland in vroeger tijden door dr. ir. S.F. Kuipers. Zomerexcursie Op 21 mei namen 65 personen deel aan de jaarlijkse zomer excursie. Dit jaar stond Utrecht op het programma. Onder leiding van enige gidsen werd een rondwandeling gemaakt door het oudste gedeelte van de stad. Ook werden de Schuil kerk en de St. Pieterskerk bezocht. Na het diner in "De Biltse Hoek" werd een bezoek gebracht aan "Het Zeister Slot" te Zeist. Om 17.30 uur keerde het gezelschap weer in Zierikzee terug. Commissies Binnen de vereniging zijn vier commissies werkzaam: De Commissie Jaarboek stelt de "Kroniek van het Land van de Zeemeermin" samen en verzorgt de uitgave hiervan. De Kroniek verschijnt éénmaal per jaar omstreeks november. Voorzitter: W.P. de Vrieze, Luchtenburgseweg 1, 43 28 NS Burgh-Haamstede Secretaris: H. Uil, Kabbelaarsbank 61, 4301 XB Zierikzee. De Commissie Kleine Monumenten. Deze legt zich toe op het fotograferen en vastleggen van gegevens van kleine monu menten op Schouwen-Duiveland. Voorzitter: irJ.L. van Sloten, Touwbaan 10, 4301 JV Zierikzee De Commissie Veldnamen. De commissie tracht door middel van onder meer oude kaarten de vroegere namen van percelen

Stad en lande | 1984 | | pagina 31