- 33 - Vergaderingen De commissie kwam bijeen op 11 februari, 22 april, 17 ju ni, 9 september en 11 november. Werkzaamheden Op 25 november verscheen de 8ste Kroniek van het Land van de Zeemeermin (Schouwen-Duiveland)In dit 136 pagina's tellende nummer werden de volgende artikelen opgenomen: Beproefd maar niet gebroken. Impressies in woord en beeld van de watersnood in 1953 door Ton Brandenbarg; Begrafenissen en begrafenisgebruiken op Schouwen-Duiveland door M.K. Buth; "Opgaan, blinken en verzinken" van de Zierikzeese oester- kweek en -handel door J. Schot BWzn. Een bijdrage tot de geschiedenis van de verloskunde in Zierikzee (deel 3, slot) door dr. C.M. van Hoorn; Beeld en sfeer van het oude Schuddebeurslustoord op Schouwen door Wiebe H. Keikes; Hier is verborgen... (grafstenen op de Joodse begraafplaats te Zierikzee) door drs. J. Geers; De schildersfamilie Dingemans te Westenschouwenhet begin van de twintiger jaren door Waalko Dingemans en Bru en Brouw, dialectbakermatten van Wullum en Bêênekluu- ver (met inleiding en commentaar van dr. A. de Vin). Ook deze 8ste Kroniek werd verzorgd door De Vries Drukwerk te Zierikzee. Het eerste exemplaar werd op 25 november uitgereikt door de heer Brandenbarg, na een korte inlei ding en toelichting op zijn artikel over de watersnood ramp van 1953 (in 1983 dertig jaar geleden)aan de heer J. van Bommel, burgemeester van de gemeente Duiveland. In deze gemeente liggen de zwaarst getroffen dorpen tij dens de ramp van 1953: Nieuwerkerk, Ouwerkerk en Ooster- land. Een belangrijk deel van de oplage werd ook nu weer verkocht via de boekhandelaren. In vergelijking tot de Kroniek-1982 zijn de verkoopcijfers nagenoeg gelijk gebleven. Gelet op de economische recessie stemt dit tot voldoening. De uit gave van een dergelijke publicatie is geen winstgevende zaak. Dank zij de financiële steun van de vereniging door middel van een subsidie en een voorschot is het mogelijk de uitgave financieel rond te krijgen.

Stad en lande | 1984 | | pagina 33