- 35 - te bezoeken, maakten een aantal groepen gebruik. Tot volle tevredenheid van het bestuur werden de bezoekers weer rondgeleid door de heren Braai en Van der Werf. In mei werd het gebouw schoongemaakt door de dames Nelis- se en Wiltenburg. De stichting landbouwmuseum telt 110 donateurs. De herinrichting, tengevolge van uitbreiding van onze mu seum-ruimte, heeft zijn beslag gekregen. Na de herinrichting werden de gemeentebesturen van Schou- wen-Duiveland en de donateurs van het museum in de gele genheid gesteld kennis te nemen van de grotere expositie ruimte. Het bestuur stelde het zeer op prijs, velen van de genodigden te mogen begroeten. De musea van Goeree-OverflakkeeSommelsdijk, Ouddorp, Brielle, HellevoetsluisHeinenoord, St. Annaland, Brui- nisse en Dreischor werken samen en streven naar uitgave van een gezamenlijke folder: "Musea in de Delta". De volgende schenkingen konden aan de collectie worden toegevoegd: van de heer en mevrouw Romeyn te Ouwerkerk: houten boter- plank met initialen, 1 éénpits petroleum-stelletjewit emaille thee-stoofje, 1 hand-karn, enkele witte teilen, 1 tronk-spade, 1 dissel, 1 rouw-muts1 muts met rand van doorstop-tuleenkele schortjes, enkele kinder-kleertjes 1 vrouwen-rok van omstreeks 1900. Van de heer Slabbekoorn uit Brouwershaven: 1 pee-riek gemaakt door smid A. Nijsse te Yerseke. Van de heer Kloosterboer uit Schuddebeurs een flit-spuit. Van onbekende gevers: 1 aardappel-riek1 repe 1 zwingelbord, zakken, 1 pee-mes, 1 hakmes, rugsproeier en slijpplank. Van mevrouw Verjaal-Goemans uit Rijswijk: 1 complete Schouwse dracht. Van mevrouw Meerman uit Oos- terland: enkele kledingstukken Duivelandse dracht. In bruikleen werd afgegeven door de heer Van der Wekken uit Haamstede: 1 kaastobbe. Verder werd ons een broedma chine en een aardappel-zetter geschonken en kochten wij een zwingel-molen aan. Het bestuur hoopt dat de vergrote expositie-ruimte in het museum een positief effect op het bezoekersaantal zal hebben E. Klompe-de Jonge, secr.

Stad en lande | 1984 | | pagina 35