- 50 - Dat zijn dus niet in de eerste plaats architectuurprij zen. Zo zijn bijv. niet de nieuwe schoolgebouwen van de RSG en de LTS in Zierikzee door de commissie in aanmer king genomen. Wèl weer het nieuwe belastingkantoor aan het Kerkhof. Een volgende maal is er hopelijk voor goede eigentijdse agrarische bebouwing eens een oorkonde toe te kennen. In totaal heeft de commissie zo'n 40 a 50 objecten na eerste selectie op hun kwaliteiten beoordeeld. Dit be treft dan de bouwwerken, verbouwingen of vernieuwingen waarover de commissie via de bouwvergunningen kon be schikken uit de afgelopen jaren, sinds de vorige uitrei king, tot eind december 1983. Na deze inleiding werden de motiveringen van de oorkonde commissie voorgelezen. Deze worden later opgenomen in dit blad. Het betrof de volgende panden voor de restau ratie-oorkonden Nieuwe Haven 147 (J. bij de Vaate) Korte Groendal 12 (v.d. Sluijs en v. Dijk B.V.), Oude Haven 39a (A.L.W. Gudde) Ravestraat 24 (J.R. Ravia) Havenplein 18 (C.D. Borsboom)alle te Zierikzee, Noordstraat 12 (VI. J. Geleijnse) te Haamstede. De eerste vier nieuwe oorkonden voor aangepaste nieuw bouw werden toegekend voor: het Sportgebouw te Brouwershaven "Onder de molen" (Gem. Brouwershaven) de woning Beddeweeg 13 te Zierikzee (M.C. Coomans) het pand Molstraat hoek Weststraat te Dreischor (H.J. v. Neutegem) en voor het renoveren en restaureren van diverse panden in de binnenstad van Zierikzee, aan de Woningbouwvereni ging "Beter Wonen". De uitreiking aan de eigenaren/opdrachtgevers werd ver gezeld door enkele woorden over de historie en vroegere bewoners van de panden. Deze waren grotendeels bijeenge bracht door de streekarchivaris, de heer H. Uil. Ook hierover meer in het volgende nummer. De bijeenkomst werd in de gewelven onder de ridderzaal voortgezet met koffie en bezichtiging van de foto's van de bekroonde panden, waarvan enkele met detailfoto's.

Stad en lande | 1984 | | pagina 10