- 52 - De vereniging heeft in de loop van haar bestaan vele ma len bijgedragen in de kosten van restauraties. Als voor beeld noemt de voorzitter het geboortehuis van Jacob Cats, de travaljes te Dreischor en Noordgouweeen tuinpoortje bij de Brouwerij te Haamstede, de tuinmuur in de St. Do- musstraat, de windvaan op de synagoge in de Meelstraat en de gevelsteen in het geboortehuis van Pieter Caland. Ook werd verschillende keren subsidie verleend voor het opknappen van stoephekken en bovenlichten. Het Sint An- thonieshofje te Zierikzee werd door de vereniging gekocht, gerestaureerd en later weer verkocht. Natuurlijk zijn er nog verscheidene gebouwen, die nodig gerestaureerd moeten worden, zoals bijvoorbeeld de molen "Den Haas" op het Bolwerk. Helaas zijn er sinds 1939 ook bouwwerken verdwenen: o.a. de toren van Ouwerkerk en een aantal molens. Door de economische recessie is er een einde gekomen aan de snelle groei van recreatieparken op Schouwen-Duive- land; een ontwikkeling waar wij, aldus de voorzitter, niet om hoeven te treuren. Tenslotte verwelkomt de heer Braber twee mede-oprichters en oud-bestuursleden van de vereniging, de heren W.L. Blindenbach en W.A.A.L.O. Dingemans. 2. Verslag van de vorige vergadering De notulen worden zonder op- of aanmerkingen goedge keurd. 3. Ingekomen stukken en mededelingen Er zijn voor deze vergadering geen ingekomen stukken. 4. Jaarverslagen over 1983 De jaarverslagen van de Vereniging en van de Commissie Jaarboek worden onveranderd goedgekeurd. 5. Verslag van de kascommissie De kascommissie, bestaande uit de heren R. de Jongh en A. Leydekkers verklaart, dat de verenigingskas en de re kening van de jaarboekcommissie in orde zijn bevonden.

Stad en lande | 1984 | | pagina 12