- 54 - "een dam door de Grachtweg" niet juist is. Er moet staan: "een dam door de gracht". Daarna vraagt de heer J.D. de Kam het woord. Namens de andere bestuursleden richt hij zich tot de voorzitter en zijn echtgenote. Om te beginnen feliciteert hij de heer Braber met de on derscheiding tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau, die toevallig op dezelfde datum als deze jaarvergadering aan de scheidende voorzitter is uitgereikt. De bij deze plechtigheid aanwezige bestuursleden waren zeer onder de indruk van de door burgemeester Slabbekoorn voorgelezen lijst van de funkties, die de heer Braber vervuld heeft en nog vervult. Zo te zien heeft hij er niet onder geleden en daar blijkt weer uit dat hij alles met veel genoegen gedaan heeft. In 1970 is hij voorzit ter van Stad en Lande geworden en van 1959 af was hij al bestuurslid, dat is 25 jaar lang. Dat de heer Braber zo goed funktioneerde als voorzitter van "Stad en Lande", aldus de spreker, is mede gegrond op respect voor de mening van anderen, op visie en ver draagzaamheid. Hij heeft niet alleen volkomen achter de doelstellingen gestaan, maar er ook hard voor gewerkt. Daarna overhandigt de heer De Kam de scheidende voorzit ter een boek. Hij spreekt de hoop uit, dat de heer Bra ber nog vele jaren in goede gezondheid de gemeenschap van dienst zal kunnen zijn en dankt hem nogmaals voor het vele verrichte werk en de ondervonden vriendschap. De heer Braber bedankt de vorige spreker voor zijn vrien delijke woorden en voor het kostbare boek, dat hij heeft mogen ontvangen. Het is vandaag het tweede geschenk van de vereniging. Vanmorgen heeft hij bij de uitreiking van zijn onderscheiding ook al een boek gekregen. Hij mocht toen uit de twee boeken een keus maken, niet vermoedend, dat hij 's avonds het andere aangeboden zou krijgen. Hij verklaart met veel genoegen het voorzitterschap van "Stad en Lande" te hebben bekleed. Hij werkt het liefst 's nachts, als het rustig is. Het Mededelingenblad werd dan ook meestal in de nachtelijke uren samengesteld. De heer Braber wenst tenslotte de vereniging het aller beste toe en sluit dan de vergadering. GG

Stad en lande | 1984 | | pagina 14