- 44 - Want het Mededelingenblad moest immers twee weken vóór de voor- en najaarsvergadering verschijnen. Daarenboven was er nog het winternummer. Vaak moest de heer Braber dan zelf maar een onderwerp bij de kop pakken en daar, na er het nodige over opge zocht te hebben, een artikel over schrijven. Het artikel over de molen "Den Haas" op het Bolwerk te Zierikzee bij voorbeeld, die verleden jaar van zijn wieken werd be roofd, heeft hem bij elkaar minstens een week gekost aan speurwerk, enz. Onbetaalbaar is zoiets dus, en dat voor een paar kantjes tekst. De heer Braber is er in geslaagd toch elke keer opnieuw een gevarieerd en goed leesbaar blad samen te stellen. Een goede foto op het titelblad was altijd een kunst. Zo ook de lay-out. Dan was er nog het korrektie-werkaltijd van de druk proeven, maar ook wel van de ingezonden kopie als die niet zonder meer geschikt was om gedrukt te worden. Het mag dan hier nog eens nadrukkelijk gezegd worden dat de Vereniging de heer Braber veel dank verschuldigd is voor zijn werk als redakteur van het Mededelingenblad al die jaren. Hij heeft dat op onopvallende wijze gedaan. Niet minder verdiend is het daarom hem op deze plaats lof toe te zwaaien voor de zeer vele uren (ook 's nachts) die hij aan het blad besteed heeft! Verderop in dit nummer, in het verslag van de ledenver gadering waarop hij aftrad, wordt hem in het bijzonder dank gebracht voor de jaren dat hij voorzitter van Stad en Lande was. Daar werd ook zijn vrouw bij betrokken. Nevenstaande foto toont hen beiden op een zonnige dag ontspannen in hun tuin. De heer Braber is gelukkig bereid nog wel eens een arti kel voor het Mededelingenblad in te leveren. De nieuwe redaktie gaat ook niet met een geheel lege portefeuille van start. Er is nog enige kopie in voor raad en voor de verslaggeving van de leden-bijeenkomsten zorgt de sekretaris.

Stad en lande | 1984 | | pagina 4