- 47 - UITREIKING OORKONDEN Op 21 september 1984 werden na vijf jaar weer oorkonden van Stad en Lande uitgereikt voor goed geslaagde restau raties Ditmaal waren er voor het eerst ook oorkonden bij voor nieuwbouw, die goed was ingepast in de historisch ge groeide omgeving. De uitreiking vond plaats in de ridderzaal van het Slot Haamstede, een sfeervolle omgeving. Gebouwd omstreeks 1260 werd deze zaal bij de restauratie van het kasteel circa 1970 "her-ontdekt". De derde oorkonde van de ver eniging werd daarvoor in 1973 toegekend. De ridderzaal was gevuld met een tachtigtal personen. Naast de bestuursleden waren dat de eigenaren van de be treffende panden en bewoners, de architecten en aannemers, een aantal gemeentebestuurders, leden van commissies van Stad en Lande en de pers. De voorzitter, W.P. Martens, sprak een welkomstwoord waarin hij de eigenaren van het Slot in de persoon van de aanwezige heer Laman Trip dankte voor de beschikbaar stelling van de zaal. Voor de vierde maal werd nu een aantal oorkonden tegelijk uitgereikt. Dat daar ditmaal ook oorkonden voor nieuwbouw bij zijn noemde de voorzit ter een bewijs dat Stad en Lande niet alleen naar het verleden kijkt. De vereniging leeft wel degelijk in het heden en blikt ook naar de toekomst. Hij dankte het architectenburo Kraamer, dat de stimulans was voor de invoering van de oorkonden voor aangepaste nieuwbouw. Ook dankte hij de beoordelingscommissie die veel werk heeft verricht. Vervolgens gaf hij het woord aan de voorzitter van de commissie, J.L. van Sloten. Deze wees op de fraaie restauratie van de ridderzaal en het Slot en zei dat het wel erg moeilijk is een derge lijke uiterst kostbare restauratie zelfs maar te kunnen evenaren Toch was de commissie blij weer mensen te hebben kunnen vinden die met liefde voor wat mooi en het behouden waard is er in waren geslaagd een aantal aanwinsten voor het eiland te realiseren. De aantrekkelijkheid daarvan is er mee vergroot, voor de bewoners, maar ook voor de toeristen.

Stad en lande | 1984 | | pagina 7