-95- Het interieur is kundig hersteld, waarbij de oude konstruk- ties gehandhaafd zijn. Gegeven de lengte van het smalle pand en de onderlinge hoogteverschillen is een goede ruim tewerking verkregen. Daarbij is tevens aan de noodzakelijke wooneisen voldaan. Het geheel bewijst dat een dergelijke transformatie van pakhuisje naar woning goed mogelijk is, wat de commissie ook erg belangrijk vond". Reeds lang is dit pand pakhuis geweest. Het heeft een trapgevel uit de 17e eeuw. Aanvankelijk hoorde het bij het ernaast liggende pand Korte Groendal 14. De winkelier Mus had nr. 12 in gebruik als pakhuis. In 1863 kwam dit in het bezit van zijn schoonzoon De Bruyne, afkomstig uit Dirksland, timmermans knecht, maar eveneens winkelier geworden. Oude Haven 39a "Dit pand is de linkerhelft van het voormalige woonhuis nr. 39. Er is een nieuwe ingangspartij gemaakt, volledig in stijl. De gevel is gaaf gerestaureerd, kompleet met goed gepro portioneerde raamroeden en een eenvoudige bekroning van de deurpartij. Niet te vergeten de stoephekken. In de ruime voorkamer, waartoe de deur direct toegang geeft, is een fraai plafond met beschilderde randversie ring aangebracht. De binnenbetimmeringen zijn alle in goe de staat hersteld. De noodzakelijke toevoegingen zijn op harmonieuze wijze aangepast, zoals keuken en badkamer. De gehele woning straalt na de restauratie weer de statige voornaamheid uit die wij zo kenmerkend voor de herenhuizen van de achttiende eeuw weten. Het geheel van in- en exterieur is goed met elkaar in overeenstemming" In het begin van de vorige eeuw woonden in dit pand ach tereenvolgens vader en zoon Prince en de familie Koole (van de latere Bank)Later is de geschiedenis van het pand Oude Haven 39a nauw verbonden met het ernaast gele gen pand aan de oostelijke zijde. Rond 1850 werden beide panden tot één samengevoegd. In die tijd woonde er Jacob Jan Ermerins (gest. 1874)notaris en advokaat.

Stad en lande | 1985 | | pagina 29