-78- Begin restauratie van de historische v.m. school aan het Kerkhof N.Z. te Zierikzee t.b.v. diverse nieuwe gebrui kersgroepen. 24. Installatie R. Soesman, opvolger van drs. P. Vis, als rector van de Rijksscholengemeenschap prof. Zeeman te Zie rikzee. Deze is als uitgebreide hedendaagse voortzetting van de aloude Latijnse school aldaar te beschouwen. September 28. Oplevering van de laatste zes nieuwe woningen in het saneringsgebied Beursstraat - Kerkstraat op de oudste plaats van Bruinisse (1468), bij de haven. Oktober 2. "Beter Wonen" koopt de v.m. ambachtschool aan 't Vrije voor de bouw van servicewoningen. De gemeente Zierikzee zal daarbij het parkeerterrein aan de Baden Powellweg ver groten en een nieuwe toegangsweg daarheen maken van het Jannewekken af. Deze school uit 1904 is spoedig daarna gesloopt. 9. Opening verbouwde Concertzaal (Paardenstraat) te Zie rikzee door de toneelspeler Van Ulsen. 12. Oplevering van het ir. J.W. Topshuis op Neeltje Jans, voor o.a. de toekomstige bediening van de stormvloedke ring 23. Viering van het zilveren burgemeestersjubileum Th.H. de Meester, sinds 16 maart 1971 burgemeester van Zierik zee 23. Ten behoeve van het te stichten museum "De vergulde garnaal", Markt 5 te Brouwershaven, is begonnen met sloop werk in dit uit omstreeks 1500 daterende pand. 29. Opening geheel vernieuwde verzorgingshuis "Duinoord" te Haamstede door de Commissaris der Koningin. Viering 25-jarig bestaan van Delta Elektronika te Zierik zee

Stad en lande | 1985 | | pagina 6