-79- November 23. Opening tentoonstelling "Onvoltooid verleden tijd" in "De Bewaerschole" te Haamstede van archeologische vond sten afkomstig van Schouwen-Duiveland Derde en laatste deel van de Encyclopedie van Zeeland ver schijnt. De suggestie deze encyclopedie samen te stellen werd in 1965 gedaan door de vroegere stadsarchivaris van Zierikzee, C. Postma. Aan de mosselschippers gebroeders J. en W.C. Schot te Zie rikzee wordt de zilveren penning van de Rijksuniversiteit van Leiden toegekend. Ingevolge de nieuwe wet op de stads- en dorpsvernieuwing hebben G.S. van Zeeland een nota stads- en dorpsvernieu wing opgesteld en gelden aan de gemeenten toebedeeld. Zie rikzee valt rechtstreeks onder het rijk. Diverse subsidie regelingen voor o.a. sanering en restauraties zijn in de nieuwe wet opgegaan. December 6. De gemeenten Westerschouwen en Veere worden door plaat sing van de laatste verkeerskoker in de Schaar tussen Rog- genplaat en Neeltje Jans met elkaar verbonden. Het Zeeuws Coördinatieorgaan voor natuur-, landschaps- en milieubescherming publiceert een overzicht van de ook op Schouwen-Duiveland nog aanwezige (nog) niet geasfalteerde wegen en beschrijft hun cultuurhistorische-, landschappe lijke-, recreatie- en natuurwetenschappelijke waarden. 10. Herdenkingsdienst in Renesse voor de 10 veertig jaar geleden aldaar opgehangen verzetstrijders. Boogbrug bij boerderij Krayestein bij Burgh geheel geres taureerd. 21. Enige onderdelen van de Kampeerwet treden in werking, o.a. het toelaten van maximaal vijf tenten en/of caravans op het erf van de boer.

Stad en lande | 1985 | | pagina 7