-108- De kommissie heeft niet een bepaalde woning of groep wo ningen tot objekt van de oorkonde willen maken, maar deze toegekend voor het geheel van renovaties en restauraties van diverse panden in de binnenstad. Ik wil toch enkele noemen waar in het bijzonder het oog op viel: St. Domusstraat 94, het voormalige bakkerswinkeltje met trapgevel, Kapellestraat 8, een oud arbeiderswoninkje met eenvoudige halsgevel, Varremarkt hoek Lammermarkt, op die plaats zo karakteristiek, en buiten Zierikzee nog de nieuwbouw van woningen aan de Welleweg te Dreischor die zo goed past in de struktuur van dat dorp" "Beter Wonen" heeft zó veel oude panden in de binnenstad van Zierikzee gerestaureerd en gerenoveerd dat er niet aan te beginnen valt de historie van alle te vermelden. Wellicht is er te zijner tijd eens gelegenheid deze his torie en die van de bewoners te boek te stellen. Dat zou best aardig kunnen worden. "Beter Wonen" is zelf nog maar jong, sinds 1948 aktief. Dat is nog geen historie. Toch is er sindsdien al wel veel verricht, eerst in Zierikzee, later op geheel Schouwen- Duiveland. In januari 1984 kon het jarenlange proces van renovatie van het oude Havenkwartier officieel worden af gesloten. Van het genoemde pand St. Domusstraat 94, de voormalige bakkerswinkel, nog het volgende: Al 200 jaar geleden woonde er een bakkersgezin, De Does. Een zoon zette de zaak voort. Daarna woonde bakker Hopmans er in. Rond 1890 werd dit Hendrik van der Baan, die later naar Amerika vertrok, opgevolgd door bakker Brouwer in 1902. In 1919 werd L.J. van der Linde de nieuwe bakker, opge volgd door zijn zoon A.C. van der Linde die de bakkers winkel wegens de alom optredende schaalvergroting beëin digde Het pand is na de renovatie in gebruik genomen voor bege leid wonen van alleenstaanden.

Stad en lande | 1985 | | pagina 42