-122- 8. Commissies Commissie Jaarboek: Deze stelt de jaarlijkse omstreeks november verschijnende "Kroniek van het Land van de Zeemeermin" samen en verzorgt de uitgave hiervan. Voorzitter: W.P. de Vrieze, Luchtenburgseweg 1, 4328 NS Burgh-Haamstede Secretaris: H. Uil, Kabbelaarsbank 61, 4301 XB Zierikzee. Commissie Kleine monumenten: Deze stelt zich ten doel kleine monumenten als deuren en bovenlichten, stoephekken en -palen, muurankers en make laars en andere details die het behouden waard zijn te beschrijven en fotografisch vast te leggen. In het afgelopen jaar zijn door tijdgebrek van medewer kers heel weinig vorderingen gemaakt. Contactpersoon van deze commissie is de heer J.L. van Slo ten Commissie Veldnamen: Deze werkt aan het vastleggen van oude perceelsbenamingen. Daartoe worden namen verzameld uit mondelinge gegevens. Dat is vrijwel beëindigd. Er waren eind 1984 bijna 4000 namen geïnventariseerd. Vervolgens wordt uit de veldboeken van het Waterschap ge put. Deze gaan ver terug in de tijd. Op kaarten worden dan de veldnamen ingeschreven. Hierop moeten ook de namen worden vermeld van de "bevangen" "tiendblokken""maten", watergangen, boerderijen, molens, enz. met bijbehorende lijsten en eventuele bijzonderheden (bijv. kerkpaden) Om de percelen op de moderne verkaveling over te brengen is moeilijk werk. Voor sommige delen van het eiland zijn in 1984 behoorlijk vorderingen gemaakt. Uiteraard is het de bedoeling een en ander te zijner tijd te publiceren en de namen zodoende voor de toekomst te be houden Contactpersoon voor deze commissie is de heer M.K. Buth, Hogezoom 9, 4328 EE Burgh-Haamstede. Commissie Oorkonden Deze verzorgt periodiek de uitreiking van oorkonden voor

Stad en lande | 1985 | | pagina 10