-124- De heer Brandenbarg werd aangewezen als vice-voorzitter De eindredactie was in handen van de heren Beekman, Bran denbarg en de Vin. De heer Beekman verzorgde in hoofdzaak de contacten met de drukkerij Vergaderingen De commissie kwam bijeen op 20 januari, 6 april, 20 juni, 6 oktober, 2 november en 21 december. Werkzaamheden Tijdens de najaarsvergadering van "Stad en Lande" in no vember verscheen de 9e kroniek van de Zeemeermin (Schou- wen-Duiveland)In dit 128 pagina's tellende nummer wer den de volgende artikelen opgenomen: Bergen en burgen op Schouwen-Duiveland door dr.ir. S.F. Kuipers; De vermeende centraalbouw der Sint-Lievenskerk te Zierik- zee door dr. H. Halbertsma; Prins Willem van Oranje en het beleg van Zierikzee door drs. J.H. Kluiver; „Lijdelijken en hun vrijgevochten kerken", kanttekeningen bij „De Afscheiding" op Schouwen-Duiveland door drs. A.J. Rotte Eendenkooien en hun kooikers op Schouwen-Duiveland door T.W. Rosmolen. Duiveland in dialect-perspectief (met inleiding en commen taar van dr. A. de Vin) Een aangekondigd artikel van de heer W.P. de Vrieze over de boerderij De Helle moest verschoven worden naar de vol gende jaargang. Ook deze 9e Kroniek werd verzorgd door De Vries Drukwerk te Zierikzee. Het eerste exemplaar van de nieuwe kroniek werd uitgereikt tijdens de najaarsvergadering van "Stad en Lande" door de voorzitter van de commissie aan prof.dr. C. Dekker, Rijks archivaris in Utrecht en Zeeuw van geboorte. In vergelijking tot de voorgaande jaren blijven de ver koopcijfers op nagenoeg hetzelfde niveau. In 1984 werd een vrij groot aantal oude jaargangen verkocht. Ook nu weer werd een belangrijk deel van de oplage verkocht via de boekhandelaren. De prijzen voor de Kroniek bleven op

Stad en lande | 1985 | | pagina 12