-140- De vereniging "Beter Wonen" verdient lof voor wat er aan woningbouw is verricht op de diverse open plekken in de binnenstad. Aandacht verdienen ook de winkelpuien. Al zijn dit vaak geen monumenten, ze zijn aesthetisch wel van belang. Stad en Lande heeft het initiatief genomen tot plaatsing in de gemeenten van merkstenen ter herinnering aan de wa tersnoodramp van 1953. Er werden instemmende reacties op ontvangen. De vereniging heeft nu voorgesteld de stenen te kopen en deze aan de gemeenten aan te bieden om op na der te bepalen plaatsen aan te brengen. Ook Sint Philips- land is daarin betrokken. Tot slot memoreerde hij nog een feit van persoonlijke aard, de 90e verjaardag van mw. Westendorp Boerma, de echtgenote van degene die in 1939 de vereniging met enke le anderen oprichtte 2Verslag vergadering 27 april 1984 Zonder op- of aanmerkingen worden de notulen van deze vergadering goedgekeurd. 3Ingekomen stukken en mededelingen Ingekomen is een brief van de heer R.J. Pothaar te Zie- rikzee waarin hij zich als vrijwilliger aanmeldt voor de vertegenwoordiging van Stad en Lande in de nieuwe Zeeuwse Milieufederatie (toegevoegd agendapunt)Geen der aanwe zigen meldt zich desgevraagd verder hiervoor. Er dienen vijf vertegenwoordigers te zijn voor het stem men. Het bestuur zal hiervoor zorgdragen. Berichten van verhindering zijn ontvangen van de bestuurs leden Doeleman en De Kam. De voorzitter deelt mee dat de zomerexcursie het volgend jaar gehouden zal worden naar Haarlem. Hij noemt als be zienswaardig o.a. het gothische stadhuis, de Vleeshal van Lieven de Key uit 1510, de hofjes, het provinciehuis dat koninklijk paleis is geweest van onze eerste koning, Lo- dewijk Napoleon, en de daaraan grenzende Haarlemmerhout met het Hildebrand-monumentKenmerkend is de 19e eeuwse tuinaanleg van Zocher bij dit paleis, de architect van het vroegere beursgebouw van Amsterdam. De kosten zullen we zo laag mogelijk houden. Een datum is nog niet vastge steld.

Stad en lande | 1985 | | pagina 28