-141- De secretaris deelt nog mee dat voor de leden beschik- zijn periodieken van verenigingen met soortgelijke doel einden als Stad en Lande. Een lijst ervan zal in het Mededelingenblad worden ge publiceerd. 4. Aanbieding jaarboek De voorzitter geeft hiertoe het woord aan de heer W.P. de Vrieze, voorzitter van de Commissie Jaarboek van de Vere niging. Deze meldt dat de vereniging nu voor de negende maal haar Jaarboek mag presenteren. De Kroniek van het Land van de Zeemeermin heeft inmiddels een vaste plaats gekregen in menige boekenkast op en buiten Schouwen-DuivelandDe po sitieve reactie waarmee de Kroniek tot dusverre werd be groet hebben in het bijzonder de leden van de redactie commissie gestimuleerd om op het gebaande pad voort te gaan De Kroniek probeert op bescheiden wijze ruimte te bieden aan professionele- en amateur-historici om de vruchten van hun studies te publiceren. De belangstelling voor het verre en nabije verleden mag zich nog steeds in een groei verheugen. De uitspraak: in ons verleden ligt het heden, moet een motivering zijn voor een historisch bewustzijn, ook op regionaal- en locaal-historisch terrein. Het is prettig te constateren dat die terreinen in de volle be langstelling staan, ook van wetenschappelijk geschoolde historici. De samenwerking tussen professionele en ama teur-historici mag op steeds bredere belangstelling bogen. Hij wees er op dat we in Zeeland moeten constateren dat ondanks het vele goede dat verricht wordt, er niettemin nog veel werk verzet moet worden. Samenwerking, niet al leen met professionele historici maar vooral met andere verenigingen in Zeeland, is een dringende noodzaak. Het doel dat ook de Vereniging Stad en Lande zich stelt op heemkundig terrein, verdient een brede basis op provin ciaal niveau. Juist het van elkaar leren kan een stimu lans zijn om zaken in een bredere context te zien.

Stad en lande | 1985 | | pagina 29