-119- Het rooster van aftreden wordt als volgt vastgesteld: 1985 mw. Jansen-Glas, hrn. Martens, Verhulst en de Vrieze, 1986 mw. Eggink-du Burck, hrn. van Sloten en Zondag, 1987 mw. van Boven-Cornelishrn. Brandenbarg en de Kam, 1988 hrn. Doeleman en Timmerman. 5. Ledenvergaderingen De algemene ledenvergadering werd gehouden op 27 april 1984 in restaurant "Mondragon" te Zierikzee. Er waren 52 leden aanwezig. Na de openingswoorden van de voorzitter werden zonder op- of aanmerkingen zowel de notulen van de vorige vergade ring als het jaarverslag 1983 en de rekening en verant woording van het afgelopen boekjaar, onder overlegging van de balans en een staat van baten en lasten, goedgekeurd. Vooraf hadden de heren R. de Jongh en A. Leijdekkers, de leden van de kascommissieschriftelijk laten weten dat zij de administratie in goede orde hadden bevonden. Goedkeuring verkregen ook het verslag van de redactie commissie van het Jaarboek en de rekening 1983 van deze commissie Hetzelfde gold voor de begroting 1985 van de vereniging. Voor de aan de beurt van aftreden zijnde heer de Jongh werd als lid van de kascommissie benoemd de heer J.C. van der Voo. Met algemene stemmen werden in de plaats van de aftreden de bestuursleden gekozen de door het bestuur gestelde kan didaten, als eerder vermeld. Tijdens de rondvraag richtte de heer de Kam zich tot de aftredende voorzitter, J.L. Braber. Hij feliciteerde hem met de 's morgens aan hem uitgereikte onderscheiding als Ridder in de orde van Oranje Nassau. Hij was 25 jaar lang bestuurslid van Stad en Lande, waar van sinds 1970 voorzitter. Hij heeft veel werk voor de vereniging gedaan en hij dankte hem daarvoor, onder aan bieding van een boekwerk. Na de pauze hield de heer A.P. de Klerk een lezing onder de titel "De kogel door de kern"over de rol van het kerkgebouw in de kleine kernen van Zeeland in de 16e eeuw.

Stad en lande | 1985 | | pagina 7