Inhoud Op 22 november 1985 zal onder redaktie van de „Commissie-Jaarboek" van de ver eniging „Stad en Lande van Schouwen-Duiveland" de 10de jaargang verschijnen van de „Kroniek van het land van de zeemeermin". Deze naam is geïnspireerd door de sage van de zeemeermin van Westenschouwen, waarvan het versje in de dialecttekst van P. D. de Vos (1866-1942): Westenschouwe, 't za je rouwe, dat je genomen eit m'n vrouwe. Westenschouwen za vergae Ma de toren bluve stae" vermeld is op de achterzijde van de Kroniek. Evenals de vorige jaarboeken zal ook deze tiende jaargang door artikelen en illustraties een grote verscheidenheid bieden. Dit blijkt uit de inhoudsopgave: M. P. de Bruin: Clio en de zeemeermin. Een terugblik op tien jaar Kroniek van het land van de zeemeermin; Frans Beekman: De polders op de kaart. Een geschilderde kaart van Schouwen- Duiveland met wapens van de dorpen en steden door Daniël Verburcht uit het mid den van de zeventiende eeuw; W. P. de Vrieze: Hofstede De Helle op Schouwen; G. Boot: Herinneringen aan de stolpen op Schouwen en hun bewoners; M. K. Buth: Het huisslachten van varkens op Schouwen-Duiveland; J. Schot BWzn.: Dief en brandstichter. Een criminele Zierikzeese geschiedenis, die in 1858 veel beroering veroorzaakte; E. W. Smit: Zierikzee en het gas; Twee meesters Bakker te Zieriksee en een Bruse ontboezeming naar aanleiding van het jongerenjaar 1985, met inleiding en commentaar door Dr. A. de Vin; Drs. J. P. J. Lokker: Vliegveld Haamstede in de meidagen van 1940.

Stad en lande | 1985 | | pagina 12