10E KRONIEK VAN HET LAND VAN DE ZEEMEERMIN 1985 In dit Mededelingenblad treft u de folder aan waarin de nieuwe Kroniek (1985) wordt aangekondigd. Omdat het de 10e uitgave is ontvangen alle leden die het kopen als extra een afdruk van een gekleurde 17e eeuwse kaart van Schouwen-Duiveland. Deze is tevens voorzien van de wapens van de steden en dorpen op het eiland en is in een koker verpakt. Ook nieuw aangemelde leden kun nen het boek met kaart verkrijgen. De oplage is echter beperkt De nieuwe jaarboek verschijnt tijdens de ledenvergadering op vrijdag 22 november a.s. en is daar in de pauze ver krijgbaar. De Kroniek bevat weer interessante artikelen met illus traties over diverse onderwerpen betreffende Schouwen- Duiveland. De inhoud vermeldt, na een terugblik op tien jaar Kroniek door M.P. de Bruin en een beschrijving van bovenbedoelde 17e eeuwse kaart door Frans Beekman: W.P. de Vrieze, De hofstede De Helle op Schouwen G. Boot, Herinneringen aan de stolpen en hun bewoners M.K. Buth, Het huisslachten van varkens op Schouwen-Dui- veland J. Schot BWzn.Dief en Brandstichter. Een criminele Zie- rikzeese geschiedenis, die in 1858 veel beroering veroor zaak te E.W. Smit, Zierikzee en het gas Twee meesters Bakker te Zierikzee en een Bruse ontboeze ming n.a.v. het jongerenjaar 1985, met inleiding en com mentaar door dr. A. de Vin Drs. J.P.J. Lokker, Vliegveld Haamstede in de meidagen van 1940. De Kroniek kost inclusief de kaart 22,50 (ledenprijs). Per lid c.q. gezin wordt wegens de beperkte oplage maar één kaart verstrekt! Niet-leden betalen 24,75 (excl. kaart) De Kroniek kan ook besteld worden door overmaking van het verschuldigde bedrag op postgirorekening 3622729 ten na me van "Kroniek Stad en Lande" te Zierikzee, met vermel ding "Kroniek 1985". Verzendkosten van boek en van koker worden in rekening gebracht.' Inlichtingen bij de penningmeester van de jaarboekcommis sie, de heer A.L. Patmos, tel. 01110 - 2155.

Stad en lande | 1985 | | pagina 21