- 158 - 9. Verkiezing bestuursleden Het voorstel de aftredende leden Verhulst en De Vrieze te herverkiezen en de heer M.K. Romeyn als nieuw bestuurs lid te verkiezen wordt bij acclamatie aangenomen. De voorzitter constateert dat twee goede en trouwe leden ons bestuur verlaten. Mevrouw Jansen-Glas werd in april 1973 gekozen en werd penningmeesteres. Nadien werd deze taak overgenomen door de heer Sinck en was zij 2e penningmeester. Ze had altijd een waardevolle inbreng en organiseerde o.a. cursussen. Na een opsomming van haar verdere activiteiten bood hij haar uit erkentelijkheid een bos bloemen en een boekwerk aan De heer Martens was al sinds 1966 bestuurslid en werd plaatsvervangend secretaris en vice-voorzitterHij bezit een zeer grote historische kennis en heeft diverse lezin gen gehouden voor o.a. de cursus streekgeschiedenis. Ook veel suggesties voor excursies naar historische plaatsen zijn door hem gedaan. Als dank bood hij hem enkele flessen wijn aan. 10. Rondvraag De heer De Wilde vraagt of het bestuur niets doen kan tegen het afbreken van de schuur aan de Grachtweg in Zie- rikzeedie moet plaatsmaken voor flats, zoals hij in de Z.z. Nieuwsbode las. Hij vindt op die plaats bij de Noord havenpoort de schuur veel beter passen. Hij begrijpt wel dat opknappen veel geld kost en dat het moeilijk zal zijn er een andere bestemming voor te vinden. Hij wijst nog op de geur-hinder die de flatbewoners soms zullen onder vinden van de aangrenzende fabriek. De heer Waalco Dingemans vraagt wat het bestuur tegen de plannen gedaan heeft. Het moet alert zijn en Monumenten zorg inschakelen. De voorzitter zegt het ook uit de krant vernomen te hebben. De heer Jansen zegt dat Stad en Lande bouwstenen moet aandragen voor het beleid van de gemeente. Vlak bij die schuur staan historische gebouwen. Als er bijv. hoger gebouwd gaat worden dan nu moeten we bezwaren indienen.

Stad en lande | 1985 | | pagina 6