-190- "Werkgroep Stadsarcheologie Zierikzee" ingesteld, bestaan de uit de reeds genoemde heren F. Beekman en P.R.M. van der Sneppen, de streekarchivaris H. Uil en de directeur van gemeentewerken D.D.J. van der Poel. Als contactpersoon van de werkgroep functioneert de streekarchivaris. Soortgelijke werkgroepen zouden eventueel ook in andere gemeentes kunnen gaan werken. Eén van de bestuursleden van de Commissie Archeologie heeft zitting in het bestuur van de vereniging "Stad en Lande Op de onlangs gehouden ledenvergadering van Stad en Lande is het bovenstaande kort in de rondvraag aan de orde ge weest. Reeds twee belangstellenden meldden zich naar aan leiding daarvan met de vraag of zij ook actief mee konden doen. Indien ook andere leden dit willen, kunnen zij zich (liefst middels een briefkaartje) melden bij de heer F. Beekman, 't Vrije 55, 4301 JX Zierikzee. NIEUWE BOEKEN SCHOUWEN-DUIVELAND_MET_DE_KLOK_MEE Dit boek bevat een groot aantal foto's van bekende en minder bekende objecten op Schouwen-Duiveland die dienen, of dienden, voor allerlei doeleinden. Deze betreffen dan vooral het terrein van de nijverheid, waterstaat, ver voer en andere openbare voorzieningen. Sommige zijn monu ment, andere alleen maar merkwaardig. Het is een route rond het eiland langs o.a. het oude stoomgemaal bij Flaauwers uit 1877, een bollenschuur bij Burgh, de vuurtoren, de haven Kloosternol, de Brouwersche inmakerij, een travalje, Beldert, een racinefabriekeen cichoreifabriek en de silo te Zierikzee. Ook wat daartussen ligt en de moeite waard is krijgt aan dacht, zoals natuurlijk de molens, en ook gedenkstenen. Er worden veel bijzonderheden bij verteld. Een lijst van musea en andere bezienswaardigheden comple teert het instructieve boekje, dat er mooi uitziet boven dien. Voor velen zal de beschreven route een aardige ontdekkings- of herkenningstocht zijn. Het is het bezitten zeker waard. Om de prijs, slechts 8,50, hoeft men de aanschaf niet na te laten.

Stad en lande | 1986 | | pagina 22