-241- KORT VERSLAG EXCURSIE MECHELEN Op zaterdag 10 mei togen 125 leden van Stad en Lande en introducees in drie bussen naar Mechelen, in de pro vincie Antwerpen. Mechelen is een heel oude stad en opgravingen getuigen al van bewoning vóór de Romeinse tijd. In latere eeuwen is het een bloeiend handels- en cultureel centrum ge weest. Vanuit Mechelen als hoofdstad regeerde de land voogdes Margaretha van Oostenrijk uit naam van Keizer Karei de Vijfde de Nederlanden. Veel moois is uit dat verleden nog te bewonderen. Na aankomst en koffie wandelden we door de stad. Verdeeld in vier groepen werden we door deskundige gidsen rond geleid. Onze groep bezocht eerst de imposante Sint Rom- boutskathedraalDiens 97 m. hoge toren is een schepping van de beroemde architektenfamilie Keldermans, die ook onze Sint Lievens Monster toren heeft ontworpen (Romioout) We luisterden naar de vermaarde beiaard, ooit bespeeld door Jef Denijn en Staf Nees en nu door beiaardiers van Denijns beroemde school. Langs bekoorlijke hoekjes en door smalle straatjes arri veerden we bij de Sint Janskerk. Onderweg wees de gids ons op mooie kijkjes op de oude Réfugié van Sint Truiden aan het niet al te schone Groen Waterke In de kerk bewonderden we een prachtig interieur. Er hangt o.a. een beroemde Rubens: Aanbidding der Wijzen. Na de lunch, die goed smaakte en vlot werd afgewerkt, gingen we naar 't Stadhuis, met een mooie laat-gotische gevel, ook al ontworpen door een Keldermans. Het indruk wekkende interieur, in het bijzonder van de raadzaal, dateert uit onze eeuw, uitgevoerd naar oude tekeningen. Vanaf het bordes is er een mooi uitzicht over de markt op de Sint Rombout. Tenslotte bezochten we de beiaardschool zelf, waar we een demonstratie van het met de vuisten bespelen van de klokken kregen. Voor velen te vroeg werd de terugreis ondernomen. Een uitvoeriger verslag van de excursie afkomstig van de heer M. Kaat, Chefredaktie van de Zierikzeesche Nieuwsbode, is opgenomen in de krant van vrijdag 23 mei 1986.

Stad en lande | 1986 | | pagina 17