Inhoud Op 21 november 1986 verschijnt het nieuwe jaarboek van de Vereniging Stad en Lande van Schouwen-Duiveland: de Kroniek van het Land van de Zeemeermin (Schouwen-Duiveland). Voorde 11de maal zal deze publikatie uitkomen en ditmaal in een geheel vernieuwde vorm. Gestoken in een nieuwe „jas" zal het nieuwe jaarboek weer veel interessante artikelen bevatten voorde geïnteresseerden in het heden en verleden van Schouwen-Duiveland. De naam van het jaarboek werd geïnspireerd door de sage van de zeemeermin van Westenschouwen. De zeemeermin werd gevangen genomen door vissers van die plaats en de zeemeerman sprak een vloek over hen uit: Westenschouwe, 't za je rouwe, dat je genomen eit m 'n vrouwe. Westenschouwen za vergae Ma de toren bluve stae. Dit meest bekende volksverhaal van Zeeland is één van de tastbare herinneringen aan het verleden van Schouwen-Duiveland. Andere facetten van de zo boeiende historie van het eiland vinden hun plaats in het jaarboek. Evenals de vorige jaarboeken biedt ook de 11de jaargang weer een grote ver scheidenheid aan artikelen en illustraties. Dat blijkt uit de inhoudsopgave: M. K. Romeijn: De bevangen van de Vierbannen van Duiveland. Dr. ir. S. F. Kuipers: Van Molenwater via Schuithaven naar Houwer. Een stukje stadsplanologie van Zierikzee in vroeger eeuwen. Dr. K. van Berkel: Vruchtbaar Isolement. Isaac Beeckman in Zierikzee (1611-1616). Drs. H. van der Linden: De Roode Lelije, een zestiende eeuwse rederijkerskamer te Brouwershaven. Joop Uil: Het Schouwse Schoolonderwijzers Gezelschap in de negentiende eeuw. J. Schot BWzn: De Vissersvereniging „Helpt Elkander" in Zierikzee. Een terugblik op de mossel- en kreeftenvisserij. Brouwse jeugdherinneringen en Bruse sollicitatieproblemen (met inleiding en commentaar van dr. A. de Vin).

Stad en lande | 1986 | | pagina 20