Jaargang 1977: Dr. P. J. Meertens: Jacob Cats 1577-1660; Uil: Het legaat van de Zierikzeese koekbakkerH. en kruidenier Jacobus Dekker; Dr. Tjaard W. R. de Haan: Volksverhalen op Schouwen- Duiveland; W. H. Keikes: Schip uit Zierikzee, geschilderd op terrine/1787; Ir. J. A. Trimpe Burger: Brabers bij Haamstede, een opgraving 1956-1957; Ds. M. G. Westerhof: De grafzerken uit de zestiende en zeventiende eeuw in de Nederlands Hervormde kerk te Nieuwerkerk; M. E. Jansen-Glas: De vrouwendracht van Schouwen-Duiveland; I. van Bel: De boeiende zeemansloopbaan van een Zierikzeese jongen; Dr. mr. H. P. Schaap: Zieriks-eeen het ontstaan van het Burggraafschap Zeeland in de Middeleeuwen. Jaargang 1979: G. J. Lepoeter: 67jaar burgemeesterschap van de familie Van der Have in Ouwerkerk en 99 jaar in Oosterland en Sirjansland; Drs. J. H. KluiverDe orgels van de St. Lievensmonsterkerk en Nieuwe Kerk te Zierikzee; Dr. C. M. van Hoom: Enige belangrijke figuren uit de geschiedenis van de geneeskunde in Zeeland, in het bijzonder te Zierikzee; Dialectbijdragen van ,,Joös vanJaone", P. D. de Vos en,, Wullum uutBru", met inleidingen commentaar van Dr. A. de Vin; Dr. P. C. J. van Dael: De grafkapel voor de ambachtsheren van Dreischor; Dr. H. J. van Zuylen: De Rotterdamse Tramweg Maatschappij op Schouwen-Duiveland. Jaargang 1980: W. P. de Vrieze: Het slot Kraayestein teBurgh; H. Uil: Middeleuwse strafbedevaarten vanuit Zierikzee; 1. A. Brandenbarg: Job Commersz. als vereerder van de Heilige Moeder Anna -uitingen van de Anna-devotie op Schouwen-Duiveland in de late Middeleeuwen; P. J. van Langeraad: De landbouwhavens op Schouwen-Duiveland, in het bijzonder die van Beldert bij Dreischor; Een keuze uit onze dialectschrijvers: ,,Joös van Jaone", Kees Kollenaar en Wullum uut Bru", met inleidingen commentaarvan Dr. A. de Vin; Ir. J. L. van Sloten: Vijftig jaarwaterleiding op Schouwen-Duiveland; A. C. W. van der Vet: Dagboeken uit de meidagen van 1940. Jaargang 1981: M. K. Buth: De menwagen (boerenwagen) op Schouwen-Duiveland; Dr. C. M. van Hoom: Een bijdrage tot de geschiedenis van de verloskunde in Zierikzee (deel 1); J. L. Braber: De kazerne te Dreischor en zijn bewoners en Fred Jilleba: met de bouwkundige geschiedenis; J. A. Brandenbarg: Dr. Jan Macquet, een Zierikzeese dichter uit de achttiende eeuw (1731-1798); P. F. Vleugel: Vloedplanken in Zierikzee; W. H. Keikes: Ziek zijn, beter worden in Noordgouwe, lotgevallen van een klein ziekenhuis op Schouwen-Duiveland tot de stichting waarvan 80 jaar geleden werd besloten; C. J. Boot: 50 jaar vliegveld Haamstede; Drie dialectauteurs en een „sociaal" dialectonderzoekster, met inleiding en commentaar van Dr. A. de Vin. Jaargang 1982: Dr. ir. S. F. Kuipers: Dammen en dijken uit de 11e en 12e eeuw in de polder Schouwen; Dr. C. M. van Hoom: Een bijdrage tot de geschiedenis van de verloskunde in Zierikzee (deel2); H. Uil: De brand van de Sint-Lievensmonsterkerk te Zierikzee in 1832; Drs. J. P. J. Lokker en H. Uil: P. D. de Vos, geschiedschrijver en archivaris; Ing. M. H. Wilderom: Muraltmuren; K. J. Sijsling: Henri Bakker en de eerste vliegdemonstraties in Oosterland; E. W. Smit: Van rommelzolder tot stadhuismuseum; Onze dialectschrijvers: ditmaal Schouwen-Duiveland en Goeree-Overflakkee, met inleiding en commentaar van dr. A. de Vin. Jaargang 1983: Ton Brandenbarg: Beproefd maar niet gebroken. Impressiesin woorden beeld van de watersnood in 1953; M. K. Buth: Begrafenissen en begrafenisgebruiken op Schouwen-Duiveland; J. Schot BWzn: „Opgaan, blinken en verzinken van de Zierikzeese oesterkweek en -handel; Dr. C. M. van Hoom: Een bijdrage tot de geschiedenis van de verloskunde in Zierikzee (deel 3, slot); W. H. Keikes: Beeld en sfeer van het oude Schuddebeurs, lustoord op Schouwen; Drs. J. Geers: Hier is verborgenWaalko Dingemans: De schildersfamilie Dingemans te Westenschouwen, het begin van de twintigerjaren; Bru en Brouw, dialectbakermatten van Wullum en Bêênekluuver, met inleiding en commentaar van Dr. A. de Vin. Jaargang 1984: Dr. ir. S. F. Kuipers: Bergen en burgen op Schouwen-Duiveland; Dr. H. Halbertsma: De vermeende centraalbouw der Sint-Lievenskerk te Zierikzee; drs. J. H. Kluiver: Prins Willem van Oranje en het beleg van Zierikzee; drs. A. J. Rotte: Lijdelijken en hun vrijgevochten kerken", kanttekeningen bij „De Afscheiding" op Schouwen-Duiveland; T. W. Rosmolen: Eendenkooien en hun kooikers op Schouwen-Duiveland; Duiveland in dialect-perspectief (met inleiding en commen taar van dr. A. de Vin). Jaargang 1985: M. P. de Bruin: Clio en de zeemeermin; Frans Beekman: De polders op kaart. Een geschilderde kaart van Schouwen-Duiveland met wapens van de dorpen en steden door Daniël Verburcht uit het midden van de zeventiende eeuw; W. P. de Vrieze: Hofstede De Helle op Schouwen; G. Boot, In en om de stolpboerderij; M. K. Buth: Het huisslachten van varkens op Schouwen-Duiveland; J. Schot BWzn: Dief en brandstichter, een criminele Zierikzeese geschiedenis uit 1858; E. W. Smit: Zierikzee en het gas; Twee meesters Bakker te Zieriksee en een Bruse ontboezeming naar aanleiding van het jongerenjaar 1985 (met inleiding en commentaar door dr. A. de Vin; Drs. J. P. J. Lokker: Vliegveld Haamstede in de meidagen van 1940.

Stad en lande | 1986 | | pagina 22