-251- TENTOONSTELLING TOPSHUIS In het pas geopende ir. Topshuis op Neeltje Jans is een permanente tentoonstelling ingericht waar o.a. de historische groei van Zeeland heel mooi te zien is. Op grote maquettes zijn de oudste bewoning afgebeeld met o.a. Brabers (ten ZO. van Haamstede)de Romeinse tijd (met Nehalenniatempel)de Middeleeuwen, de zeven tiende eeuw en de negentiende eeuw (met de "industriële" archeologie) Naast het bezoek aan de machtige stormvloedkering voor onze leden zeker het bezichtigen waard. HOUTEN GRAFSTEEN Van de heer H. Uil, streekarchivaris, ontvingen wij ge ruime tijd terug onderstaande toelichting met foto's van een houten grafsteen. Deze is inmiddels binnen opgeslagen, in afwachting van herstel, waaraan Stad en Lande medewer king zal verlenen. In de Zierikzeesche Courant van 1858 verscheen de volgende advertentie Heden overleed in den jeugdigen leeftijd van ruim 23 jaren, mijne geliefde Echtgenoot Jacoba Johanna de Vos Zierikzee, J.D. Hashagen den 29 April 1858 Gezagvoerder van het Pruissisch Schip Arnold Boninger Algemeene kennisgeving. Jacoba Johanna de Vos, die op zo'n jeugdige leeftijd stierf, was een dochter van Abraham de Vos en Martina Drasselaar en geboren te Zierikzee. Jacoba was niet gehuwd met de Pruis- sische kapitein. Vermoedelijk was het paar verloofd of in ondertrouw. Kapitein Hashagen kocht voor zijn overleden verloofde een graf op de algemene begraafplaats in-de 3de rang, nr. 86. Het graf kostte 20,--. Hij betaalde vier gulden voor hoofdleien en zeven gulden 50 cent aan begrafenisrechten.

Stad en lande | 1986 | | pagina 41