-254- KRONIEK VAN HET LAND VAN DE ZEEMEERMIN Bij dit Mededelingenblad treft U de folder waarin de nieuwe Kroniek-1986 wordt aangekondigd, met daarbij een accept-girokaart. De Kroniek gaat haar 11de jaargang in. In een geheel nieuw 'jasje' gestoken mag dit nieuwe jaarboek in Uw boekenkast niet ontbreken. Het geheel is rijk geïllustreerd en door haar inhoud boeiend en geva rieerd. De Kroniek bevat de volgende artikelen: M.K. Romeyn, De bevangen van de Vierbannen van Duiveland Dr.Ir.S.F. Kuipers, Van Molenwater via Schuithaven naar Houwer. Een stukje stadsplanologie van Zierikzee in vroeger eeuwen Dr. K. van Berkel, Vruchtbaar isolement. Isaac Beeckman in Zierikzee (1611-1616) Drs. H. van der Linden, De Roode Lelije, een zestiende eeuwse rederijkerskamer te Brouwershaven J. Uil, Het Schouwse Schoolonderwijzers Gezelschap in de negentiende eeuw J. Schot B.W.zn., De vissersvereniging "Helpt Elkander" in Zierikzee. Een terugblik op de mossel- en kreeften visserij Brouwse jeugdherinneringen en Bruse sollicitatieproble men (met inleiding en commentaar van Dr. A. de Vin) De Kroniek verschijnt tijdens de ledenvergadering op 21 november 1986. Het jaarboek kost 22,50 (ledenprijs). Niet-leden betalen 24,75. De Kroniek kan besteld wor den door gebruik te maken van de acceptgiro-kaart of door storting van het verschuldigde bedrag op postgiro rekening 3622729 ten name van "Kroniek Stad en Lande" te Zierikzee. De leden in Zierikzee hoeven, ingeval zij het jaarboek niet kunnen ophalen op de ledenvergadering of bij de penningmeester (Caustraat 30, Zierikzee), geen verzendkosten bij te storten. Leden buiten Zierikzee dienen in zo'n geval 4,50 extra over te maken. Inlichtingen bij de penningmeester van de jaarboekcom missie, de heer A.L. Patmos, Caustraat 30, 4301 LA Zierikzee, tel.: 01110-2155.

Stad en lande | 1986 | | pagina 44