- 200 - Het gaat overigens niet slechts om het behoud, al zegt onze folder: "mooie dingen moeten blijven". Het doel is ook het bevorderen van het mooie van stad en land. Meer dan tot nu toe moet misschien worden meegewerkt aan bij voorbeeld wat men tegenwoordig "landschapsbouw" noemt. Daarbij dient ook de historische landschappelijke situa tie betrokken te worden. Zo prijst de vereniging zich gelukkig door de gemeente Westerschouwen ingeschakeld te zijn bij de plannen voor de publieksvoorziening rond de Karolingische burcht te Burgh. Ongetwijfeld zijn er meer mogelijkheden waarbij Stad en Lande enige inbreng, hoe gering ook, zou kunnen hebben om ons aller Schouwen-Duiveland voor vervlakkinq te behoe den. Alle leden kunnen daaraan meewerken, bijvoorbeeld door zo tijdig mogelijk te attenderen op alles wat stad en landschap kan schaden, of te animeren tot verfraaiing. 2Leden De groei met 41 leden werd gedeeltelijk teniet gedaan door overlijden en opzeggingen. Een aantal leden werd geschrapt wegens het na herhaald verzoek niet betalen van de contributie. Per saldo daalde het met 10 personen. Doordat ook besloten werd het aantal ruilabonnementen met verwante verenigingen te beperken daalde het adressen bestand voor het Mededelingenblad per 31 dec. 1985 tot net onder de 600. Het aantal leden is aanzienlijk groter, omdat ook echtgenoten c.q. huisgenoten veelal lid zijn, en beloopt rond de 800. 3. Bestuur Vanaf januari 1985 was het bestuur als volgt samengesteld: J.D. de Kam, voorzitter - W.P. Martens, vice-voorzitter - J.L. van Sloten, secretaris - N.G. Timmerman, penning meester - mw. A.J.M. van Boven-Cornelis - A.J. Branden- barg - H. Doeleman Hzn. - mw. S.H. Eggink-Du Burck - mw. M.E. Jansen-Glas, 2e penningmeester - A.J. Verhulst, plvv. secretaris - W.P. de Vrieze en L.J. Zondag. Na de algemene vergadering van april, waarop de heer Mar tens aftredend was en zich niet herkiesbaar stelde, werd de heer De Vrieze vice-voorzitter. Mw. Jansen-Glas trad

Stad en lande | 1986 | | pagina 50