- 201 - op die vergadering eveneens af. De heren Verhulst en De Vrieze werden herkozen on de heer M.K. Romeyn te Ouwer- kerk werd als nieuw bestuurslid gekozen. Het bestuur kwam zodoende weer op het statutaire aantal van elf. De heer H. Doeleman Hzn. nam het 2e-penningmeesterschap over. 4. Bestuursvergaderingen Het bestuur vergaderde in 1985 vier maal. Als belangrijkste behandelde aangelegenheden kunnen de onderstaande worden vermeld. 14 januari: De drukkosten van het Mededelingenblad. Deze goed in de hand te houden. Mee te werken met de eilandelijke commissie basis onder wijs - voortgezet onderwijs (Bovo) aan een project streek- kunde en het verlenen van een financiële bijdrage daartoe. Het deelnemen in een door Stad en Lande in te stellen commissie streekkunde met twee bestuursleden, met verder daarin het Streekarchivariaat en de Bovo (twee leden) Het ter beschikking aan de leden stellen van overtollige tijdschriften van verwante verenigingen. 13 maart: Het ontwerp van de herdenkingssteen van de watersnood 1953, die aan de gemeenten ter beschikking wordt gesteld. Garantie-verstrekking voor een bij het tiende Jaarboek uit te reiken historische kaart van Schouwen-Duiveland. Het niet-toetreden tot de vereniging Zeeuwse milieufede ratie Het behoud van enkele kleine monumenten, als muurankers en oude beschilderde schotten, en het onderhoud van de travaljes De financiële positie van de vereniging. 6 mei Het oprichten van een commissie archeologie van de ver eniging. De uitgifte van boekjes over de oude veldnamen van Schou wen-Duiveland door de betreffende commissie. De schuur Grachtweg 4 te Zierikzee, waarvan afbraak ern stig betreurd maar onvermijdelijk bevonden wordt. Beperking van het aantal ruilabonnementen met soortgelij ke verenigingen elders.

Stad en lande | 1986 | | pagina 51