- 209 - KASTELENSTICHTING HOLLAND EN ZEELAND In de westelijke provincies is nu ook een stichting ge vormd die de interesse in de daar aanwezige kastelen en historische landhuizen wil bevorderen. Om zich te presenteren is er een tentoonstelling van re- produkties van 17e eeuwse kastelenprenten, die van 3 tot en met 28 juni 1986 in de Zeeuwse Bibliotheek te Middel burg te zien is. Daar is ook verdere informatie verkrijg baar De stichting wil o.a. passende bescherming en bestemming van de gebouwen behouden of verkrijgen. Bevordering van de studie en het organiseren van excursies staat ook op het programma. Schouwen-Duiveland is in het rijke bezit van de kastelen Haamstede en Moermond. Verder zijn er enige restanten (Windenburg, Oostersteyn, Heerenhof)of slechts namen als Zwanenburg en Crayenstein, die aan oude glorie her inneren. Zie het boekje "De verdwenen kastelen van Schou wen-Duiveland" van oud-stadsarchivaris P. van Beveren, anno 1960. Het adres van de Kastelenstichting Holland en Zeeland is Postbus 222, 4330 AE Middelburg. Secretaris is ing. P.A. D.H. Diepenhorst te Domburg. Bovengenoemde tentoonstelling in de Zeeuwse Bibliotheek, Kousteensedijk 7 vlak bij het N.S.-station, is geopend van dinsdag tot en met vrijdag van 10-21 uur en op za terdag van 10 - 13 uur. Er is een katalogus verkrijgbaar. De toegang is vrij. De tentoonstelling is van 6 april t/m 18 mei in Beverwijk, Velserweg 2 tegenover het N.S-stationin Huize Schey- beek (open op woens-, donder- en zondagen van 14 - 17 uur) STREEKKUNDE IN HET ONDERWIJS In samenwerking met de zgn. BOVO-commissie op Schouwen- Duiveland (Basis onderwijs - Voortgezet onderwijs)is op initiatief van Stad en Lande een werkgroep Streekkunde ingesteld. Deze heeft bij de onderwijsgevenden grote be langstelling voor dit onderwerp gekonstateerd. Voor hen is nu een thema-middag georganiseerd over streekkunde

Stad en lande | 1986 | | pagina 59