- 213 - BIBLIOTHEEK "DE STOLPE" "Mooie dingen moeten blijven", zegt de brochure van Stad en Lande terecht. Als er dan iets fraais wordt toege voegd aan onze oude schoonheid is dat een reden blij te zijn. Dat gebeurde met de opening op 15 januari j.l. van het nieuwe gebouw van de openbare bibliotheek te Zierik- zee, "De Stolpe" genaamd. Deze oude Schouwse naam geeft al aan dat de bibliotheek bij onze gemeenschap hoort. De bibliotheek kan er trou wens al veel jaren op bogen een middelpunt te zijn voor alle belangstellenden in cultuur en wetenschap en heel veel meer. Degenen die de uitgangspunten van Stad en Lande een warm hart toedragen en meer willen weten over bijv. bouwkunst, taal- en letterkunde (dialect, streekromans)geschiede nis, land en volkenkunde van ons gewest (en daarbuiten) kunnen er terecht. Maar ook op alle andere terreinen, godsdienst, economie, techniek, gezondheid, landbouw, kunst, muziek, enz. kan men er zich oriënteren. Er is een katalogus waarin het bezit van alle openbare bibliotheken in Zeeland te vinden is en waarin de boeken op titel, op schrijver en op onderwerp zijn gerangschikt. Boeken van elders zijn eenvoudig aan te vragen. Alles is geautomatiseerd en op mikrofiches op te zoeken. Laat u zich niet afschrikken door de techniek, al doende leert men dat gauw en de directrice, mevrouw Loth, en haar medewerksters staan altijd voor iedereen klaar. De bibliotheek is bij de tijd. De nieuwste nummers van kranten en allerlei tijdschriften liggen er en daarnaast de informatie van onze gemeenten en de provincie. Er zijn meer naslagwerken in huis dan bij u zelf. Kortom, de nieuwe bibliotheek is uitwendig, maar vooral ook inwendig een kostelijke aanwinst. Wie er geen gebruik van maakt doet zichzelf tekort) De bibliotheek is dinsdags gesloten en behalve op zater dag elke middag open van 2 tot 5. Bovendien maandag- en donderdagavond van 18.30 tot 20.00 uur en op zaterdag morgen (en donderdag-) van 9.30 tot 12.00 uur. De bibliotheek gezien vanaf de Haringvlietstraat.

Stad en lande | 1986 | | pagina 63