- 214 - JAARVERSLAG VAN DE REDACTIECOMMISSIE JAARBOEK OVER 1985 Samenste Hing In de commissie hadden zitting de heren W.P. de Vrieze (voorzitter)F. Beekman, drs. J.A. Brandenbarg (vice- voorzitter)A.L. Patmos (penningmeester)H. Uil (secre taris) en dr. A. de Vin. De heer De Vin besloot om per 1 januari 1986 zijn lid maatschap van de commissie neer te leggen in hoofdzaak om zich te kunnen wijden aan dialectonderzoek. Het bestuur benoemde inmiddels in zijn plaats de heer J. van Loo te Zierikzee. De redactiecommissie is de heer De Vin, die vanaf de start van de Kroniek deel heeft uitgemaakt van haar, dankbaar en erkentelijk voor het vele door hem ver richte werk. De eindredactie was in handen van de heren Beekman, Brandenbarg en De Vin. De heer Beekman verzorgde de coördinatie van het geheel en de kontakten met de drukkerij Vergaderingen De commissie kwam bijeen op 21 februari, 25 april, 12 juni, 23 augustus, 25 oktober en 20 december. Werkzaamheden 1985 stond in het teken van de 10e Kroniek van het Land van de Zeemeermin. Op 22 november vond de presentatie van dit jubileum-nummer plaats. Teneinde extra accent te ge ven aan dit jubileum werd een kaart present gedaan aan de leden, die de nieuwe Kroniek kochten. Deze kaart be trof een verkleinde afdruk van een geschilderd exemplaar door Arnoldus van Anthonissen van geheel Schouwen-Duive- land uit de 17de eeuw voorzien van de wapens van de ste den en heerlijkheden. Deze uitgave kon worden verwezen lijkt door de welwillende medewerking van het Waterschap Schouwen-Duiveland. Deze medewerking hebben wij zeer op prijs gesteld. Voorts bleek het bestuur van onze vereni ging bereid een eenmalige extra bijdrage te leveren om de kaart te financieren. Een subsidieverzoek bij het Anjerfonds Zeeland had he laas geen positief resultaat. Ons redactielid, de heer F. Beekman, schreef een artikel over deze kaart in de Kro niek. De heer M.P. de Bruin, oud-hoofd van het Zeeuws

Stad en lande | 1986 | | pagina 64