- 215 - Documentatiecentrum te Middelburg, vonden wij bereid een artikel te schrijven naar aanleiding van 10 Kronieken. In het 132 pagina's tellende jaarboek werden de volgende artikelen opgenomen: Clio en de zeemeermin door M.P. de Bruin De polders op kaart. Een geschilderde kaart van Schouwen- Duiveland met wapens van de dorpen en steden door Daniël Verburcht uit het midden van de zeventiende eeuw door Frans Beekman Hofstede De Helle op Schouwen door W.P. de Vrieze In en om de stolpboerderij door G. Boot Het huisslachten van varkens op Schouwen-Duiveland door M.K. Buth Dief en brandstichter. Een criminele Zierikzeese geschie denis uit 1858 door J. Schot BWzn. Zierikzee en het gas door E.W. Smit Twee meesters Bakker te Zieriksee en een Bruse ontboeze ming naar aanleiding van het jongerenjaar 1985 (met in leiding en commentaar door dr. A. de Vin) Vliegveld Haamstede in de meidagen van 1940 door drs. J. P.J. Lokker. Het eerste exemplaar werd uitgereikt aan mevr. J.C. Reits- ma-d'Ancona (oud-voorzitster van onze commissie) en aan de heer dr. A. de Vin, die afscheid nam van onze redactie. Beiden hebben aan de wieg van de Kroniek gestaan. De verkoopprijs moest door allerlei omstandigheden ver hoogd worden van 21,naar 22,50 voor leden en van 23,50 naar 24,75 voor niet-leden. De boekhandelskor tingen werden vergroot. De verkoop liep uitstekend. Een belangrijk deel van de oplage kon worden verkocht via de boekhandelaren op Schouwen-Duiveland. Met name deze vlotte verkoop stemt ons tot grote tevredenheid. Hoewel de uitgave geen winstgeven de zaak is hopen wij, mede door de jaarlijkse subsidie uit de verenigingskas, de zaak financieel rond te krijgen en te houden. De jaargangen 1976 en 1978 zijn uitverkocht. Een klein aantal bleef in voorraad voor verkoop aan we tenschappelijke instellingen. De jaargangen 1977, 1978 en 1980 beginnen schaars te worden. Het drukken van de Kroniek-1985 was opnieuw in de veilige en vertrouwde handen van De Vries Drukwerk te Zierikzee. Wij zijn bijzonder verheugd over de goede samenwerking

Stad en lande | 1986 | | pagina 65