- 219 - het idee voor een Jaarboek door de heer Uil geopperd werd. Deze had al meegewerkt aan het jaarboek voor de Bevelanden. Het bestuur had aanvankelijk wat bezwaren, vooral finan ciële, maar in 1976 is het er toch van gekomen. Er zijn inmiddels in 10 Jaarboeken 78 verhalen verschenen van 50 auteurs, op 1200 pagina's. Hij heeft respect voor Drukkerij De Vries, die het altijd net op tijd klaar heeft en omdat zij vaak moeilijk zijn. Naast de heer Uil noemt hij mevr. J.C. Reitsma-d1Ancona Deze is de eerste vier jaar redactie-voorzitter geweest en tevens eindredacteur. Daarom wil hij haar uit erkente lijkheid als eerste de tiende Kroniek aanbieden, met de ingelijste bijbehorende jubileumkaart Vervolgens krijgt als tweede drA. de Vin, die dit jaar uit de redactie treedt, boek en kaart aangeboden. Hij is 10 jaar redactielid geweest en heeft bijna in alle kro nieken gepubliceerd over het dialect. Hij is al in 1952 op een proefschrift over het dialect van Schouwen-Duive- land gepromoveerd aan de Leidse universiteit. De voorzitter dankt de heer De Vrieze voor deze aanbieding van de eerste exemplaren en complimenteert hem en de hele commissie Jaarboek met het verschijnen van dit tiende deel. Het is veel, intensief, uitgebreid en vaak moeilijk werk geweest dat de commissieleden deden. De heer De Vrieze heeft heel juist de kwaliteiten van de vertrekkende leden van de commissie gekenschetst. Er is inmiddels een indrukwekkende serie artikelen over Schouwen-Duiveland tot stand gekomen en hij hoopt dat de commissie nog lang op dit pad verder zal kunnen gaan. 6Rondvraag De heer De Wilde is erkentelijk voor het exposé dat de voorzitter gegeven heeft over de bemoeienissen van het be stuur met de schuur aan de Grachtweg, maar vraagt of er geen enkele andere mogelijkheid was stelling tegen afbraak te nemen, bijv. samen met Heemschut of de Stichting Histo risch Boerderijenonderzoek. Hij had gehoopt op de mogelijk heid van een museum voor bijv. klederdrachten. De voorzitter moet hem teleurstellen dat onze vereniging geen financiële middelen voor iets dergelijks heeft en dat er daarom ook in verdere pogingen niets gezien werd. De heer De Wilde had bezwaren tegen bouwaanvrage willen

Stad en lande | 1986 | | pagina 69