-230- van het milieu was. Hij vraagt dit besluit nog eens te bezien, wat de voorzitter toezegt. Dr. A. de Vin wijst op de aanval, volgens de Nieuwsbode, door de Natuur- en Vogelwacht op het voorontwerp Streek plan. Alle aandacht richt zich in dit plan op de toerist en de recreatieve ontwikkeling. Hij vraagt of wij niet samen met hen initiatieven moeten ondernemen uit het oog punt van landschapsbescherming. De voorzitter krijgt hier desgevraagd de akkoordbevinding van de vergadering voor Ook de heer F. Jansen vindt het jammer niet tot de ZMF te zijn toegetreden en wijst op onze statutaire doel stellingen. De studie van de geschiedenis van Schouwen- Duiveland is z.i. gebaseerd op het natuurlijke landschap, naast het stadsschoon. De voorzitter zal er de volgende vergadering op terug komen. Het jaarverslag wordt ver volgens goedgekeurd. 5. Het verslag d.d. 21 april 1986 van de kascommissie be staande uit de heren Leijdekkers en Rosmolen wordt door de voorzitter voorgelezen, zo ook dat van hen over de Jaarboek-financiënWegens ziekte van het commissielid J. v.d. Voo heeft eerstgenoemde hem vervangen. Eén en ander is in goede orde bevonden. De heer J. Louwerse vraagt bij dit punt naar de verant woording van de excursiegeldenDe penningmeester ant woordt dat dit uit het exploitatie-overzicht blijkt. De post van 113,36 is het nadelig saldo van de excur sies in 1985. 6. Bij de rekening 1985 vraagt mevr. Jansen-Glas of al eens uit het Kraamerfonds is geput. Hier zijn in 1984 de oorkonden voor goed in de omgeving ingepaste nieuw bouw uit bekostigd. De penningmeester wordt gedechar geerd 7. Als lid van de kascommissie wordt de heer J. de Wilde in de plaats van de aftredende heer J. v.d. Voo benoemd. 8. De begroting 1987 is volgens de voorzitter wel wat vroeg, maar dit staat zo in de statuten. Eventueel kan deze in de najaarsvergadering worden gewijzigd. De be groting wordt zonder opmerkingen goedgekeurd.

Stad en lande | 1986 | | pagina 6