- 223 - In Brouwershaven zijn vrijwilligers van de culturele stichting De Roode Lelie druk doende met het opknappen en het inrichten van het museum "De Vergulde Garnaal" aan de Markt. In het kader van de viering van het 700-jarig bestaan van Brouwershaven zal het museum op 23 mei a.s. 1s-avonds officieel geopend worden Van de heer Haak, dir. gem. werken Duiveland, werd be richt ontvangen dat de watersnood-stenen in die gemeente behalve in het Dorpshuis te Nieuwerkerk zijn geplaatst in Oosterland, de kerktoren Ouwerkerk, het Groene Kruisgebouw Sirjansland, het schoolgebouw. In 1304 kwam er met de zeeslag op de Gouwe een eind aan de lange Hollands - Vlaamse controverse. Zeeslagen in de middeleeuwen zijn zeldzaam en het treffen tussen de Vlaamse- en Hollands-Franse vloten was dramatisch van begin tot eind. Sommige historici zien de slag als één van de grote ge beurtenissen uit de geschiedenis, die als uitvloeisel de definitieve regeling had waarbij Zeeland bewesten Schel de bij Holland werd gevoegd (1323) Op 27 juni a.s. wordt tijdens een historisch waterspel "de slag op de Gouwe" bij het poortencomplex in Zierik- zee opgevoerd. NIEUWE LEDEN Mw. Eikenberg-Post L. Fonkert Mw. E. v.d. Geest P. Hanse H.R. Hefting DLvan t Leven Dhr. en mw. dr. K. Waldeck en mw. E. Waldeck-Koster P.R. Westhoeve H. Wielick A. Wouterloot Hoge Hilleweg 18 Oosterenbanweg 48 Calandweg 28 Stoofweg GO Sommelsdijkstr40 Wielingenstr39 L, de Colignyln. 3 H. Hamerstraat 3 Oostweg 2/4 Zeedistelweg 22 Burgh-Haamstede Renesse Zierikzee Noordweile Rotterdam Zierikzee Zierikzee 1 s-Gravendeel Ouwerkerk Renesse

Stad en lande | 1986 | | pagina 73