-23 1- 9. Verwijzende naar de statuten konstateert de voor zitter dat de aftredende bestuursleden Eggink, Van Sloten en Zondag zijn herbenoemd, waarmee de vergade ring zich kan verenigen. 10.Van de rondvraag maakt alleen mevr. Pannekoek gebruik om te vragen in het vervolg op het excursie-aanmeldings formulier opgave van een dieet-mogelijkheid op te nemen. De voorzitter zegt dit toe. 11. De voorzitter sluit hierna de vergadering en kondigt voor na de pauze de lezing van de heer M.P. de Bruin over dr. Meertens aan. Een kort verslag van deze lezing is op blz. 238 van dit nummer opgenomen. OPEN MONUMENTENDAG 1987 Op zaterdag 12 september 1987 zal een Open Monumenten dag gehouden worden. Het is de bedoeling dat dan in het hele land zoveel mogelijk monumentale gebouwen gratis voor het publiek toegankelijk zijn. De opzet is uiteraard: meer belangstelling voor de monumenten te wekken en dus voor de monumentenzorg. Aan woonhuizen wordt niet direct gedacht maar wel aan stadhuizen, kerken, kastelen, stadspoorten, molens, gemalen, paleizen, kloosters, vestingwerken, watertorens enz. Deze kan men dus van binnen bezichtigen, waarbij rondleidingen horen, brochures verkrijgbaar zijn, e.d. Er is een landelijk coördinerende stichting opgericht, maar plaatselijke comité1s zullen een en ander moeten realiseren. De gemeenten is gevraagd hiertoe het initia tief te nemen, waarbij Stad en Lande al zijn medewerking heeft toegezegd. De centrale coördinatie berust bij de Stichting Open Monumentendag, waarin o.a. A.N.W.B., AVRO, NCM (Natio nale Contactcommissie Monumentenbescherming, waarbij Stad en Lande is aangesloten) en het Ministerie van Welzijn, Volksgezondheid en Cultuur deelnemen. Radio en TV programma's, informatiemateriaal en VW zullen het geheel ondersteunen. Het is de bedoeling dat de open dag elk jaar in septem ber gehouden gaat worden.

Stad en lande | 1986 | | pagina 7