- 272 - met dien expressen conditie, stipulatie ende constrinctie indyent gebeurde dat tvoorseide klooster weder binnen Zierikczee opgebouwet werde ende in esse 1) quam, dat in sulcken gevalle de Regenten vant Leprooshuijs voor noemt, zullen gehouden zijn over te geven ten behouve vant zelve Clooster de geheele erffenisse die tleprooshuijs van haer, testatrice, in crachte van desen genoten ende ont- fangen zal hebben, zonder eenige trevellianique ofte andere detractie daer aen te mogen doen ofte pretenderen, als in plaetse van dyen tselve Leprooshuijs toerekenende ende be- wijsende de vruchten ende profijten dye middeler tijdt van de voorseide erffenisse zullen komen. 2) Behoudens mede dat in haer, testatrices, sterfhuijs blijven zullen ten behouve van Marritgen Wouters, dye met haer inne woont, deetbare spijse, dranck ende brandt dye aldaer thaer- der sterfdage bevonden souden mogen werden In de stukken van de rentmeester Beooster-Scheldedie be waard worden in het Rijksarchief in Middelburg, bevindt zich tussen de afrekening van 1626 een kwitantie, afgegeven door de vader van het Zierikzeese leprozenhuis met de tekst: "Ontfangen bij mij ondergeschreven als vader vant Leproos- huijse der stadt Zzee uet handen vanden Heer Rentmeester Nicolaes van Heijst, ontfanger vande Geestelicke goederen de somme van vierntwintich ponden Vls°), ende dat vuer een geheel jaer alimentatie vanweghen Angnietgen Willemsdr., eertijts Conventuale vande drije Coningen tot Ziericzee, verschenen den eersten novembris XVI vijffentwintich wesende ontrent acht daegen naer haer overlijden. Datum deses XVI dagh der maent July XVI^ ende sessentwin- tich" 1behoud 2) deze zin houdt in, dat de Regenten van het leprozen huis zonder enig voorbehoud de erfenis zouden moeten terug geven met behoud van wat door het vruchtgebruik van deze erfenis door hen was verworven.

Stad en lande | 1987 | | pagina 16