- 286 - De Stichting oude Zeeuwse kerken bestond op 1 oktober j.l. tien jaar. In 1977 werd de Grote of Nieuwe Kerk uit 1848 te Zierikzee in eigendom verkregen. Een speciale bestemming is daar nog niet voor gevonden. In 1983 werd de kerk van Baarland aan de Stichting overgedragen. Deze is ook al ge deeltelijk gerestaureerd. De Stichting probeert in zo groot mogelijke kring belangstelling te wekken en alle denkbare subsidiebronnen aan te boren. Tweemaal per jaar worden haar donateurs op de hoogte gehouden van de aktiviteiten door een mooi uitgevoerd Bulletin, met deskundige artikelen en afbeeldingen van kerken, met orgels, graftomben enz. Van Schouwen-Duiveland zijn tot nu toe beschreven de kerken van Brouwershaven, Dreischor en Zierikzee (Grote Kerk) Elk jaar wordt een excursie georganiseerd naar kerken in Zeeland of het aangrenzende gebied en af en toe wordt er een bijeenkomst met ter zake kundige sprekers belegd. Er zijn nu zo'n 600 donateurs, en dat zouden er véél meer moeten zijnl Met meer steun kan meer gedaan worden. Er wordt geheel met vrijwilligers gewerkt. De minimum-donatie is 35,per jaar. Het bestuur van Stad en Lande, dat als vereniging ook dona teur is, geeft graag gehoor aan de oproep nieuwe donateurs te werven. Vandaar dit stukje. Nu in december j.l., dankzij de inspanningen van de Stich ting, ook de restauratie van het inwendige van de Grote Kerk in Zierikzee kon beginnen (kosten zijn geraamd op meer dan 900.000,gulden), zou het mooi zijn als velen die de kerk weer in volle glorie zullen zien verschijnen, met ingang van 1987 donateur werden! De secretaris zendt u na een telefoontje (01110-2421) per omgaande een foldertje toe met een aanmeldingskaart

Stad en lande | 1987 | | pagina 30