- 261 - 31. Scouting Zierikzee herdenkt 75-jarig bestaan. De Rijksoverheid besluit tot het zout blijven van de Greve- lingen en een bijdrage van 15 miljoen gulden in een zoet- water-aanvoerleiding voor Schouwen-Duiveland. Juni 4De algemene vergadering van het Waterschap Schouwen- Duiveland besluit tot behoud van het uiterlijk van de oude Westhaven-uitwateringssluis te Zierikzee. 14. Opening openbare bibliotheek te Burgh-Haamstede in dorpshuis De Schutse. 27. Opvoering waterspel historische zeeslag op de Gouwe in 1304, bij het poortencomplex te Zierikzee. Juli 25. De heer J. v.d. Marei stelt z'n "mini-scheepvaartmuseum" te Viane bij Ouwerkerk open voor publiek. Augustus 1De gemeente Westerschouwen presenteert als eerste in Zeeland een Milieu Uitvoerings Programma ten behoeve van een efficiënt milieubeleid. 17. De gemeenteraad van Westerschouwen stelt een meerjaren programma en een prioriteitenlijst vast volgens de op 1 ja nuari 1986 ingegane "Rijkssubsidieregeling Restauratie Mo numenten", voor een achttal objekten. 25. Begin sloop goederenloods ZWN in Zierikzee naast de ro tonde t.b.v. bouw nieuw kantoorpand. 26. De heer Th. H. de Meester neemt afscheid na 16 jaar bur gemeester van Zierikzee te zijn geweest. 27. De gemeenteraad van Middenschouwen stelt een meerjaren programma vast voor monumentenrestauratie van de drie molens. Pakhuis van Van Tuyl aan de Oudestraat in Bruinisse (vroe ger herberg) gesloopt. Begin bouw Verenigingsgebouw Herv. Kerk te Zierikzee tegen de achterzijde van de Gasthuiskerk

Stad en lande | 1987 | | pagina 5