- 267 - dienen te komen. De afkomende kloostermoppen zijn als puin- verharding verwerkt in enkele toegangsdammen NIEUWE BOEKEN VLIEDBERGEN Tekens van tijd in het Zeeuwse landschap. Dit boekje van 80 bladzijden bevat een korte beschrij ving van alle 37 nog aanwezige vliedbergen in Zeeland, met foto's. Als inleiding geeft het een duidelijk over zicht van de geologische geschiedenis van de voor-Ro meinse tijd af, met de veranderingen van het landschap. Daarna volgt de bewoningsgeschiedenis, vanaf de eerste schaapherders met hun stelbergen of hollestellen. Na de vloed van 1014, die de eilanden deed ontstaan, kwamen de bedijkingen en de kasteelbergen Er wordt een korte opsomming van gevonden voorwerpen ge geven en tot slot volgen een route-beschrijving over Walcheren en over Zuid-Beveland. Er is ook nog een lite ratuurlijst toegevoegd. Foto's en tekeningen met onder schriften illustreren de tekst. Het boekje kost nog geen tientje. Het kan u ook worden toegezonden als u f 10,-- overmaakt naar girorekening 5652027 van de Stichting Na- tuur- en Recreatieinformatie te Middelburg. Het is ge schreven door Kees Bos en Bas Oele. Op Schouwen-Duiveland zijn nog slechts twee vliedbergen overgebleven van de ongeveer vijftig die er ooit geweest zijn. Ze zijn beide in particulier bezit. Laten we er goed op passen! OM 'T EEUWIG WELBEHAGEN Gedenkboek 150 jaar Christelijk Gereformeerde Kerk. Ter gelegenheid van deze herdenking schreef de heer J.C. van Beveren de geschiedenis van dit kerkgenootschap sinds de eerste bijeenkomsten in 1836 in Zierikzee. Het eerste kerkgebouw was het nog bestaande verbouwde oude pakhuis Meelstraat 31. Doordat dit te klein werd

Stad en lande | 1987 | | pagina 11