- 301 - Onze vereniging kreeg een duidelijk herkenbaar vignet, ontwor pen door Saskia Eggink. In dit verband wordt ook de bezinning binnen het bestuur op onze toekomstige aktiviteiten genoemd. Het vijftig jarig bestaan is niet ver meer af. Zeker met de nieuwe monumentenwet in het vooruitzicht en de te verwachten massale toeristisch-recreatieve ontwikkelingen bij Brouwersdam en Neeltje Jans, zal er inspanning genoeg no dig zijn om van het typisch eigene en karakteristieke van Schouwen-Duiveland zo weinig mogelijk verloren te laten gaan. Beide faktoren vormen immers bedreigingen voor de stedelijke en landelijke schoonheid van Schouwen-Duiveland. Anders blijft slechts onze tweede doelstelling over, de bestudering van hoe het was. 2Leden Er traden 56 nieuwe leden toe en we verloren er 31. Dit door bedanken (13), overlijden (4) en schrappen uit de ledenlijst wegens het ook na herhaald herinneren niet betalen van de kontributie (14). De vereniging heeft 1 erelid en vele gezinsleden (echt- c.q. huisgenoten) Het aantal adressen voor het Mededelingenblad nam toe tot 635, inbegrepen enkele ruilabonnementen en instanties als het Depot van Nederlandse publikaties van de Koninklijke biblio theek te 1s-Gravenhage en het Rijksarchief. 3Bestuur Op 1 januari 1986 was het bestuur als volgt samengesteld: J.D. de Kam, voorzitter; W.P. de Vrieze, vice-voorzitter J.L. van Sloten, secretaris; N.G. Timmerman, penningmees ter; mw. A.J.M. van Boven-CornelisA.J. Brandenbarg; H. Doeleman Hzn.2e penningmeester; mw. S.H. Eggink- du Burck; M.K. Romeyn; A.J. Verhulst, plvv. secretaris en L.J. Zondag. Tijdens de jaarvergadering van 25 april werden de aan de beurt van aftreden zijnde leden Eggink, Van Sloten en Zon dag herbenoemd.

Stad en lande | 1987 | | pagina 13