- 304 - Oude nummers werden beschikbaar gesteld aan de leden en gebruikt voor propaganda-doeleinden. De aantallen zijn in middels zodanig geslonken dat ze verder alleen nog tegen betaling verkrijgbaar worden gesteld. 6. Excursies Dit jaar was België weer aan de beurt. Mechelen was op 10 mei het doel. Wellicht mede door deze vroege datum was het aantal deelnemers met 125 ongekend groot. Een kort verslag staat in Mededelingenblad nr. 56. Op 15 november werd een middag-excursie georganiseerd naar het bakkerijmuseum "Om den brode" van Zeelandia. Er waren 38 bezoekers, die bovendien een oude film over Zierikzee te zien kregen en het nieuwe auditorium met proefbakkerij aan de Fonteine mochten bewonderen. 7. Commissies Jaarboek Het verslag van deze commissie voor de jaarlijkse Kroniek is vermeld op blz. 319. Kle±ne_moiiu.menten Voor deze commissie zijn nieuwe medewerkers aangezocht, die in 1987 weer hopen te beginnen met het vastleggen van onder delen van gebouwen als deuren, hekken, ornamenten enz. Veldnamen Aan de uitgave van een eerste boekje werd gestaag verder gewerkt door de auteurs. Gelukkig konden subsidie-toe- zeggingen worden verkregen van de provincie, de gemeente Brouwershaven en het Anjerfonds Zeeland. Het lukte niet meer een boekje in 1986 gereed te krijgen. Zie de aankondiging op blz. 291. Met de volgende deeltjes werden goede vorderingen gemaakt. Eerst komen nu Duive- land en Westelijk Schouwen aan de beurt. Oorkonden Beoordeling van goede restauraties of goed ingepaste nieuw bouw met het oog op toekenning van een oorkonde vond in 1986

Stad en lande | 1987 | | pagina 16