- 305 - niet plaats. De vijf-jaarlijkse uitreiking zal in 1989 ge schieden. Archeologie Deze commissie is door andere werkzaamheden nog niet als zo danig aktief geweest. Kontakten zijn gelegd met de nieuwe pro vinciaal archeoloog drs. R.M. van Heeringen. Met schooljeugd zijn de funderingen onderzocht van het voor malige zeer oude Leprozenhuis achter de inmiddels gesloopte schuur bij de Noordhavenpoort in Zierikzee. Streekkunde Op 17 april was de jaarlijkse onderwijsdag voor leraren van het basisonderwijs op Schouwen-Duiveland geheel gewijd aan dit onderwerp. Stad en Lande was daar met een informatie-stand aan wezig en zorgde ook verder voor materiaal. Streektaal Deze commissie werd op 6 mei 1986 opgericht en telt inmiddels vijf leden. Zij richt zich op deelneming van het onderwijs aan de werkzaamheden, bijv door een leesboekje voor de schooljeugd in streektaal. Goeree-Overflakkee heeft ervaring daarmee, zo ook met de uitgave van een dichtbundel. Voorbereid wordt de uitgave van een boekje met jeugdherinneringen in streektaal van Bêênekluuver uit Brouwershaven. 8. Vertegenwoordigingen Eind 1986 was Stad en Lande vertegenwoordigd in: a. het bestuur van de Stichting Landbouwmuseum Schouwen- Duiveland door mw. M.E. Jansen-Glas en de heer J.L. Braber; zie het voor het verslag van deze stichting blz. 322; b. het bestuur van de Stichting Moermond door de heren J.L. Braber en F.K. Vos; c. de Provinciale commissie Zeeland van de Bond Heemschut door de heer J.L. van Sloten. MEDEDELING: De najaarsvergadering is op vrijdag 20 november a.s. vast gesteld. Spreker is dan prof. dr. D.C. Jongmans, anthropo- loog.

Stad en lande | 1987 | | pagina 17