- 317 - De voorzitter opende met een overzicht van wat zich sinds de vorige keer in en om de vereniging heeft voorgedaan. Hij kondigt een excursie naar 1s-Hertogenbosch aan en de ver schijning in het komende voorjaar van het eerste boekje over veldnamen. De nieuwe Monumentenwet maakt gemeentelijke monu mentencommissies mogelijk. Stad en Lande heeft zich aangemeld om eventueel bij de werkzaamheden daarvan betrokken te worden. De Karolingische burcht te Burgh is opgenomen in een bestem mingsplan. De laatste resten van het eeuwenoude klooster Bethlehem bij Eikerzee daarentegen zijn deze zomer afgebroken. Hij doet een beroep op de leden het bestuur tijdig op de hoog te te stellen van zulk soort zaken die de vereniging raken en de aandacht verdienen. Zo'n afbraak had dan misschien voor komen kunnen worden. Er is een commissie Streektaal ingesteld, met o.a. dr. A. de Vin, om bij oud en jong belangstelling te wekken voor de eigen taal. Hij wenst deze commissie veel succes. De commissie Kleine monumenten wordt weer nieuw leven ingeblazen. Allerlei onder delen van panden als gevelstenen, muurankers, deuren, stoep hekken enz. worden dan gefotografeerd en beschreven. In 1987 zal begonnen worden met het opnieuw schilderen van de historische huisnamen in Zierikzee en elders. 'Jammer dat bij een schilderbeurt de eerder door onze vereniging aangebrachte namen gemakshalve zo vaak worden weggeschilderd. We zijn blij dat de monumentale molen "Den Haas" op het Bol werk te Zierikzee weer in oude luister is hersteld. In de na bijheid ervan is ook het oude Westhavensluisje gerestaureerd, dankzij de bemoeienis van onze vice-voorzitterDe Stichting oude Zeeuwse kerken zal binnenkort beginnen met de restaura tie van het inwendige van de Grote Kerk te Zierikzee. Door de ingebruikstelling van de Oosterschelde-stormvloedke- ring onlangs is de angst bij velen bij stormen weggenomen. Eén van de laatste stormvloedstenen 1953 van onze vereniging is op 11 oktober aangebracht in het kasteel Moermond door het oud-bestuurslid W.L. Blindenbach. Tot slot doet hij een beroep op de leden leden te winnen. We komen dan ook financieel wat sterker te staan en kunnen onze aktiviteiten uitbreiden. Subsidie van het Rijk zoals vroeger is er niet meer bij 2. Verslag jaarvergadering 25 april 1986

Stad en lande | 1987 | | pagina 29